Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" janvāra 3. numurā lasiet:

NUMURA INTERVIJA

Mums visu laiku ir iemesls būt neapmierinātiem, jo mēs neredzam, uz kurieni ejam. Intervija ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju Ingrīdu Mikiško.

 

NUMURA TĒMA

Mācību līdzekļi starp maksu un bezmaksu. Mūsdienu tehnoloģiju attīstības dēļ informācija un zināšanas kļūst aizvien lētākas un pieejamākas. Runas par bezmaksas digitālajiem mācību materiāliem renesansi piedzīvojušajā portālā Skolas.lv, šķiet, nopietni satrauc mācību grāmatu izdevējus – un ne bez pamata.

 

JAUNAIS SKOLOTĀJS

Atrast laiku un veidot motivētu skolotāju. Rīgas Lietuviešu vidusskolas vēstures skolotāja Linda Beķere šajā profesijā strādā jau sešus gadus. Piedalījusies pirmajā programmas Iespējamā misija iesaukumā, Linda turpina strādāt misijas labā, vadot izglītības mācību projektus, piemēram, Iespējamās misijas vasaras skolu. Sarunā ar žurnālu Skolas Vārds L. Beķere stāsta, kā ir būt jaunam skolotājam un iedvesmot skolēnus mācīties.

 

SKOLA UN VECĀKI

Vecāki vēlas aktīvāk iesaistīties skolu pašpārvaldē. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma tapušajā pētījumā par skolu pašpārvalžu lomu izglītības iestādēs, ko izstrādājusi biedrība Latvijas Vecāku kustība, secināts: jo skolām ir lielāka autonomija, jo skolu pašpārvaldēm ir lielākas pilnvaras un vecākiem – lielāka interese pašpārvaldē darboties. Iepriekš Latvijā šāda veida pētījums nav veikts, tas piedāvā ieskatu mūsdienīgā sadarbības modelī starp skolu, skolas vadību un vecākiem.

 

SKOLOTĀJS UN SKOLĒNI

Attiecību prasmju veidošana ar grūtajiem skolēniem un viņu vecākiem. Gunta Ancāne, RSU asociētā profesore, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja.

 

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Kāds ir labs klases audzinātājs? Un laba klases audzināšanas stunda? Velga Puzo, Aglonas internātvidusskolas bioloģijas, dabaszinību un veselības mācības skolotāja un 7. klases audzinātāja.

 

SKOLAS PIEREDZE

Izkāpt ārpus ikdienas klasiskā stundu rāmja un mācīties par veselību radoši. Vaira Silta-Zīriņa, Džūkstes pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā.

 

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

Kolāžu veidošanas rīka Microsoft Research AutoCollage izmantošana mācību darbā skolā.

Elita Lavrinoviča, Microsoft izglītības tehnoloģiju multiplikatore.

 

SKOLOTĀJA KOMENTĀRS

Uzdrīkstēšanās. Pareizāk – kur tā paliek? Jaunībā mums visiem ir jūra līdz ceļiem un darbā tiešām esam gatavi kalnus gāzt. Ar gadiem uzkrājam pieredzi. Vai tas palīdz vai traucē? Māra Bērente, skolotāja.

 

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Cīņa ar bastotājiem skolās turpinās. Lai arī daudzās skolās nemaz tādu regulāru un ilglaicīgu kavētāju nav, vēl joprojām skolas cenšas cīnīties ar tiem, kas stundas mēdz kavēt, un atzīst, ka cīņa nav viegla, taču nav arī neiespējama. Ja situācija kļūst nekontrolējama, tiek iesaistītas visas vajadzīgās instances. Skolas Vārds uzklausīja vairāku izglītības pārvalžu speciālistu viedokļus un pieredzi.

 

VIEDOKLIS

Vai tiešām mēs varam būt brīvi tikai pastalās? Inese Matisāne, žurnāliste.

 

METODISKIE MATERIĀLI

Projektu nedēļa – ar prieku! Gita Jaunsproģe, Pampāļu pamatskolas sākumskolas skolotāja.

Latviešu valodas stunda 10. klasē Diskusiju kultūra plašsaziņas līdzekļos. Iveta Balode, Mērsraga vidusskolas skolotāja.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K