Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 7.marta numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Privātskolotājs – nepieciešamība vai ērtība? Privātskolotājs nozīmē papildu izdevumus izglītībai, un ne vienmēr tas tiek nolīgts, lai attīstītu kādu bērna talantu. Lielākoties iemesls ir izlaistās vielas caurumu lāpīšana. Tātad – kaut kas ar pašreizējo vispārējās izglītības kvalitāti nav kārtībā. Latviešu valodas privātskolotāja Sandra stāsta par problēmu, ka skolā priekšmetu skolotāji bieži vien nespēj bērnam parādīt priekšmeta kopsakarības, kas trūkstošos mācību vielas posmus ļautu identificēt un apgūt laicīgāk.

NUMURA INTERVIJA

Mēs nevaram laist no skolas ārā cilvēkus, kas ir gatavi tikai sekot procedūrām. Motivācija un konkrēts mērķis – šie ir galvenie programmas Iespējamā misija skolotāju rīki, ienākot skolā. Mērķtiecība, atvērtība runāt par problēmām un ticība tam, ka jebkurš bērns var iemācīties skolas vielu, ir jauno skolotāju panākumu atslēga. Pārdomās par piecos gados paveikto un nākotnes izaicinājumiem izglītībā dalās programmas krustmāte Zane Oliņa.

NOTIKUMS IZGLĪTĪBĀ

Ar degsmi un pārliecību par savām spējām. Iespējamā misija atzīmē piecgadi. Koši baloni, ziedi un sirsnīgi apsveikuma vārdi – viss bija un izskanēja. Priekšā – turpinājums piecu gadu meklējumiem, veiksmēm un pārliecībai, ka ekonomiskie brīnumi nerodas tāpat vien – tie mums pašiem jārada. Izglītība ir pamatu pamats brīnumu radīšanai ekonomikā. Iespējamās misijas programma ir tieši par to – kā mainīt izglītības sistēmu atbilstoši 21. gadsimta vajadzībām.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Kam kalpo žurnālistikas pulciņš vidusskolā? No uzkrātās vairāku gadu pieredzes dažādās vidējās izglītības iestādēs varu secināt, ka skolu administrācija nereti ieslīgst divās galējībās – vai nu palaiž pašplūsmā un nenovērtē žurnālistikas pulciņa lomu (devumu), vai arī gluži pretēji – sajūsmināti izkar pie visiem stendiem amatieriskas fotoreportāžas un lepojas ar tām vecāku un viesu priekšā. Arvīds Deģis, pedagogs un žurnālists.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Vai esam aizdomājušies, kādā režīmā mēs dzīvojam? Vai pār politiķiem un ierēdņiem nāks apskaidrība un skolotāja darba solītās 40 stundas iegūs saprātīgu un skaidru aprakstu, arī adekvātu algu? Jautājums, protams, retorisks. Lai gan atbilde zināmā mērā satrauc ikvienu pedagogu. Māra Bērente, skolotāja.

SARUNA PAR TĒMU

Latvijas neredzīgajiem ir dzirkstele acīs. Oļegs Kolpašķikovs, zaudējis redzi 20 gadu vecumā, ir organizācijas Baltais spieķis (Krievija) vadītājs un pāris mēnešu laikā paspējis paviesoties Latvijā jau otro reizi. Oļegs vada meistarklases, kas saistītas ar funkcionāliem traucējumiem un to kopšanu, lai uzlabotu ikdienas dzīvi. Viņš māca un ir gatavs mācīties pats no Latvijas pieredzes.

SKOLAS VIDE

Labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi (2. daļa). Kaspars Bikše, psihologs, lektors.

METODISKIE MATERIĀLI

Digitāla piezīmju grāmatiņa OneNote – ideāls rīks skolotājiem darba materiālu sistematizēšanai, lietošanai un glabāšanai. Raimonda Belicka, Microsoft izglītības tehnoloģiju multiplikatore, Talsu sākumskolas direktore.

Lasi ar prieku un izproti lasīto! Lasīt mācīšanās Latvijas skolās dažādos laikos. Maija Kīne, Krustpils pamatskolas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams tikai abonētājiem. Lai abonētu žurnālu ienāciet sadaļā "Abonēt"

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K