Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 28. marta numurā lasiet:

NUMURA INTERVIJA

IKVD ir mainījies. No Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vairs neesot jābaidās. IKVD vadītāja Inita Juhņēviča sarunā ar žurnālu Skolas Vārds norāda, ka labākais, ko viņi esot dzirdējuši no skolu vadītājiem, pedagogiem un vecākiem, ir tas, ka IKVD ir mainījies. Acīmredzot dienests kļuvis atvērtāks. „Mums zvana skolotāji, skolu direktori, pie mums nāk, sarunājas, prasa padomu, lūdz konsultācijas,” saka I. Juhņēviča.

AKTUĀLI JAUTĀJUMI

Vispārējās izglītības jautājumiem veltītajā republikas pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāju un izglītības speciālistu seminārā Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa uzsvēra pašvaldību lomu izglītības procesa pārvaldes efektivizēšanā un nostiprināšanā un organizatoriski spēcīgas iestādes veidošanā. Izglītības pārvalžu vadītājiem bija iespēja uzdot valsts sekretārei jautājumus. Piedāvājam iepazīties ar aktuālajiem jautājumiem un atbildēm.

AKTUĀLA TĒMA

(Ne)būt latviešu valodas eksāmenam pavasarī? Latviešu valodas un literatūras eksāmens aprīļa beigās, nevis, kā ierasts, maija beigās vai jūnija sākumā – šobrīd tie ir tikai minējumi. „Mēs ceram beidzot uzzināt konkrētu datumu, lai varētu eksāmenam laicīgi sagatavoties,” teic Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas vadītāja, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Anita Vanaga.

IZGLĪTĪBA ĀRVALSTĪS

Izglītības loterija. Stāsts par izglītības sistēmu Indijā. „Ko es darītu, ja vinnētu naudu loterijā?” – uzraksts uz mazas baltas tāfelītes vēsta par vienu no dienas tēmām 3. klasei Indijas skolā, kurā strādā Nikita – skolotāja, pie kuras es ciemojos. Klases telpa nav liela, tai ir divas apjomīgas un aprūsējušas metāla durvis, daži šauri logi, kuriem priekšā arī rūsu klātas restes. Edīte Sarva, Iespējamās misijas vēstniece, Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotāja.

ATBALSTS SKOLOTĀJA DARBĀ

Kad ieguldītais darbs ir ar + zīmi. Kā veiksmīgi mācīt biznesa ekonomiskos pamatus skolā? Kā biznesa ekonomisko pamatu skolotājs nonācu palielā vidusskolā 2008./2009. mācību gadā. Man tika dota priekšroka atlases konkursā kā vīrietim, lai mazinātu disproporciju starp pedagogiem un pedagoģēm. Arvīds Deģis, pedagogs un žurnālists.

 SKOLOTĀJS UN VIDE

Vai tu esi apmierināts ar darbu, un kas tevi kaitina? Pētījumi psiholoģijā par aizkaitinājuma iemesliem darbā. Visā pasaulē arvien straujāk attīstās ekonomika, rodas jaunas darbavietas, paaugstinās dzīves līmenis. Ar jaunu darbavietu rašanos vai veco darbavietu izzušanu, jaunu pārvaldības modeli un attīstību svarīgs kļūst jautājums par darbinieka vietu iestādē un tā apmierinātību vai neapmierinātību ar darbu. Eiropā jau sen darba devēji ir sapratuši, ka vienkāršāk un lētāk ir izglītot un motivēt esošos darbiniekus, nevis veicināt pastāvīgu kadru maiņu. Dr. psych. profesore Guna Svence.

 SKOLOTĀJA PIEREDZE

Portatīvais dators klasē. Portatīvie datori ir arī Latvijas skolās. Viss atkarīgs no pašvaldības attieksmes un īstajiem projektiem. Ventspils skolas pie tādiem tika ar dabaszinību cikla projektu. Man šķita ļoti aplami, ka datori netiek īsti noslogoti, tāpēc sāku eksperimentēt. Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Interaktīvs mācību materiāls dabaszinībās 3. klasei Dzīvās būtnes un to pazīmes. Antra Freimane, Mārupes pamatskolas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K