Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 18.aprīļa numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Skolā jauns skolotājs – izaicinājumi un atbalsts. Teju visi Skolas Vārda uzrunātie skolotāji atzīst, ka pašlaik darbā izmanto aptuveni trešdaļu no pedagoģijas studiju laikā apgūtā, un diezgan bieži saskaras ar problēmām, kas rodas nepietiekamu praktisku iemaņu dēļ.

 SKOLA UN SKOLĒNS

Skolēnu agresija jeb sauciens pēc palīdzības. Vidēji 12% Rīgas skolēnu (15–16 gadu vecumā) bieži ir izjutuši saspringumu, nervozitāti, grūtības aizmigt, vēlmi raudāt, bet 49% skolotāju atrodas uz izdegšanas robežas. Latvijā ir visaugstākās emocionālās prasības darbam un nepieciešamība neizrādīt emocijas (64%), kas tiešā veidā ietekmē darbinieku psihoemocionālo veselību, secināts Eiropas Izglītības arodbiedrību komitejas  2011. gada pētījumā. Statistika ir satraucoša, bet emocionāla spriedze, kas noved līdz agresijai, skolās ir diezgan bieži sastopama problēma ar tendenci pieaugt. Kā rīkoties, risinot problēmsituācijas?

SKOLA UN VECĀKI

Kā skolām veicināt sadarbību ar vecākiem? Biedrības Latvijas Vecāku kustība veiktais pētījums Skolu un pirmsskolu pašpārvalžu darbības izvērtējums un ieteikumi efektivitātes uzlabošanai apliecina, ka: 1) informēti vecāki ir mazāk agresīvi; 2) informētiem vecākiem ir lielāka motivācija palīdzēt skolai; 3) vecākiem ir svarīga ietekme bērnu attīstībā. Evisa Stankus, biedrības Latvijas Vecāku kustība valdes locekle.

IEKĻAUJOŠĀ IZGLĪTĪBA

Vienādas iespējas mācīties visiem – iekļaujošā izglītība Latvijā un Eiropā. Ziemeļvalstu skolās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas – balss sintezatorus, audio mācību grāmatas un citas adaptīvās tehnoloģijas – izmanto 8–12% vispārizglītojošo skolu skolēnu, un tās nodrošina pašvaldības vai valsts, bet Latvijā atļauju tās izmantot eksāmenos saņem vien pāris bērnu gadā. Kristīne Dūdiņa, psiholoģe, pētniece, domnīcas Bērniem draudzīgs redaktore un Latvijas Vecāku foruma aktīviste.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Kritiskā masa. Runājam par pedagoģisko izglītību. Būtiskāks reālajam darbam ir metožu izmantojums atbilstoši tai vai citai konkrētai klasei, stundas mērķim un mācību tēmai. Diemžēl šāds studentu mācību stils ir liels retums. Jo tas prasa citu sagatavotību, arī pietiekamu skolas darba pieredzi. Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Kā saistoši un interaktīvi par naudas lietām mācīt sākumskolā. Antra Slava, Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnes Naudas skola redaktore.

Kā dažādot Microsoft Powerpoint prezentāciju demonstrēšanu skolā? Baiba Svenča, Microsoft izglītības tehnoloģiju multiplikatore, Aizkraukles novada ģimnāzijas angļu valodas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem. Lai uzzinātu kā abonēt - apmeklē sadaļu "Abonēt"

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K