Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 25. aprīļa numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Labi izrēķināt un ieviest efektīvāku pedagogu atalgojuma aprēķinu. 40 stundu darba nedēļas ieviešanas gaitā IZM risina vairākus savstarpēji saistītus, sistēmiskus jautājumus, lai racionāli izlietotu un arī piesaistītu finanses. Piemēram, skolēnu attiecība pret pedagoģisko likmi, izglītības programmu koeficientu pārskatīšana, 40 stundu modeļa apraksts. Diskusijas par atalgojuma apjomu pedagogu profesionālās darbības kvalitātes pakāpes ieguvējiem vēl notiks, bet IZM piedāvā krietni palielināt procentus 4. un 5. kvalitātes pakāpes ieguvējiem, kas vēlāk ietekmētu arī 2. kvalitātes pakāpi ieguvušo iespējas palielināt atalgojumu saistībā ar veiktā darba kvalitāti.   

SKOLA UN DIGITĀLIE MATERIĀLI

Digitalizācijas process būs atkarīgs no IZM un izdevēju sarunām. IZM Reformu īstenošanas rīcības plānā vispārējā izglītībā paredzēts līdz 2014. gada 1. jūnijam izveidot digitālo mācību līdzekļu izstrādes mehānismu. Patlaban ministrijas paspārnē notiek diskusijas ar mācību līdzekļu izdevējiem par digitālo materiālu sagatavošanu un pavairošanu, finansēšanas kārtību un iespējamo ilgtermiņa sadarbību. Tiek plānota jau otrā tikšanās. Lasiet IZM un izdevniecību viedokļus un ierosinājumus, kas izteikti pēc abu pušu tikšanās.

SKOLA UN EKSĀMENI

Tuvojas eksāmenu stress. Kā tikt galā ar to? Ieteikums pedagogiem būtu censties atrast katrā audzēknī tā zināšanu resursu. Varbūt tiešām jaunietis nemācās daudz, bet vajag parādīt, ko viņš tomēr zina, kaut arī ir daudzi ko ne. Ļoti svarīgi ir strukturēt iegūtās zināšanas pēc atslēgas vārdiem un asociācijām. Tā, pedagogi var piedāvāt atslēgas vārdus uz asociāciju pamata, kas jaunietim palīdzēs stresa situācijā. Aira Briede, psiholoģe.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Mācību stunda – standarts un realitāte. Nonākusi kārtējo pētījumu epicentrā, nolēmu pajautāt mātei Googlei, kas jauns mācību stundas veidošanā. Atradu jau vispārzināmas lietas, bet bija arī kas interesants. Piemēram, vietnē wordpress.com ir blogs Stundu plānošana, kur apkopoti dažādi materiāli par šo tēmu. Lasīju par dažām idejām no citu valstu pieredzes un domāju – kur paliek šī pieredze? Māra Bērente, skolotāja.

CIEMOS PIE SKOLAS

Atklāta saruna par vēsturi Rīgas Teikas vidusskolā. Vēstures dalīšana pamatskolā pasaules vēsturē un Latvijas vēsturē šobrīd apgrūtina vēstures mācīšanu loģiskās kopsakarībās, secina skolotāji. Protams, daudz kas ir atkarīgs no skolas vadības – vai ļauj skolotājam mācīt stundas pa blokiem, bet ir dzirdēts arī tā, ka pirmdien atnāk sestklasnieks uz skolu un mācās par seno Grieķiju, bet otrdien viņš atnāk uz otru vēsturi un mācās par 1905. gada revolūciju Latvijā... Tā, viesojoties Rīgas Teikas vidusskolā, norāda rakstnieks Jānis Ūdris.

SKOLAS VIDE

Labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi (4. daļa). Kaspars Bikše, lektors.

METODISKIE MATERIĀLI

Tomatis metode – fitness ausīm? Mūzikas terapijas dziedinošais spēks palīdz ikvienam, kam nepieciešama garīgās un/vai fiziskās veselības uzlabošana. Mūzikas terapija principiāli atšķiras no pedagoģijas, bet Tomatis metode, manuprāt, atrodas vidū, jo tā var sekmīgi palīdzēt integrēt bērnus izglītības procesā. Lillija Kirsanova, YAMAHA mūzikas skolas Juglas klases mūzikas skolotāja.

SkyDrive skolas ikdienā. Mana darbošanās ar SkyDrive aizsākās aptuveni pirms pieciem gadiem, sākotnēji tāpēc, lai man kā pedagogam un kursu vadītājai ietaupītos laiks un darbs, izsniedzot izglītojamajiem dažādus uzdevumus un sagataves digitālā formātā. Aija Romanovska, Microsoft izglītības tehnoloģiju multiplikatore, Aizkraukles novada ģimnāzijas informātikas skolotāja un direktora vietniece.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K