Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 2.maija numurā lasiet:

IZGLĪTĪBAS POLITIKA

IZM piedāvā cita veida pieeju gan mācību saturā, gan plānojumā. Līdz 2014. gada vidum IZM turpināsies konceptuāli jauna pamatizglītības standarta izstrāde ar mērķi, tāpat kā citās valstīs, ļaut mācību plānošanā daudz aktīvāk iesaistīties izglītības iestādēm. Pārejas periodā, t. i., jau nākamajā mācību gadā, izglītības iestādes varēs izvēlēties – īstenot ministrijas alternatīvo piedāvājumu vai palikt pie jau esošā stundu plāna.

NUMURA TĒMA

Jēgpilns atbalsts skolu direktoriem. „Skola arī ir uzņēmums, kurā ir pielietojami tieši tādi paši vadības principi kā uzņēmumā. Uzņēmēji pa šo laiku ir aizgājuši krietni priekšā izglītības iestādēm, tieši attīstot menedžmentu un daudzas citas lietas. Tā kā varam pamācīties no uzņēmējiem, iegūt jaunu redzējumu, jēgpilnu skatījumu. Ne tikai tas, ka sakārtojam kādu stūri savā skolā, ir mūsu uzdevums, bet arī saskatīt, uz kurieni mums savs kuģis ir jāstūrē un kā uz turieni nokļūt,” stāsta viens no ideju bagātākajiem Direktoru kluba biedriem Cēsu 2. pamatskolas direktors Ojārs Bicāns.

KONFERENCE

Kā mācīsim nākotnes skolēnu? Tehnoloģijas pēdējo pārdesmit gadu laikā ir ļoti mainījušās, un šī paaudze informāciju uztver un apstrādā pavisam citādi, bērnu un jauniešu ikdiena nav iedomājama bez tehnoloģijām, kādas mums nebija pieejamas, tāpēc izglītības sistēmai ir jāmainās, lai pielāgotos mūsdienu skolēnu vajadzībām, koncentrējoties nevis uz to, ko mācīties, bet – kā mācīties, tā 23. aprīlī konferences Nākotnes skola sākas jau šodien laikā norādīja Liza Hankina (Lielbritānija), FutureLab vecākā padomniece un EdICTs (Informācijas tehnoloģiju konsultanti) direktore.

NUMURA INTERVIJA

Darīt lietas pa jaunam. Mūsdienīga mācību vide, individuāla pieeja skolēnam un orientēšanās uz turpmāko karjeru ir lietas, ko vidusskolas audzēkņiem piedāvā privātskola Patnis. Skolas direktora vietniece izglītības jomā Madara Kiršfelde sarunā ar žurnālu Skolas Vārds stāsta par mācību iestādi un iespējām tajā.

SKOLA UN SKOLĒNS

Kā noturēt skolēnu uzmanību? Klasē viss sākas tad, kad skolotājs nostājas klases priekšā un grib sākt stundu. Neatkarīgi no tā, kādā emocionālā noskaņojumā ir skolēni, skolotājam ir jābūt ar labu seju, t. i., jāsmaida, jābūt emocionāli atvērtam, labvēlīgi noskaņotam, jo, skatoties otra cilvēka sejā, mēs redzam sevi. Ja seja, kurā mēs skatāmies, ir laba, tad arī mums rodas izjūta, ka esam labi. Inese Taube, psiholoģe, Marte Meo terapeite – kolēģu trenere.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Iekļaujoša izglītība. Mīti un realitāte. Lai skola būtu iekļaujoša, būtu jāreaģē uz pirmajiem simptomiem: noslēgtību, garastāvokļa maiņām, nelielām mācību problēmām, sīkiem konfliktiem utt. Bet vai tā notiek? Cik garš ceļš ir noiets, līdz skolniece, piemēram, stundas laikā var apzīmēt klasesbiedra drēbes, seju? Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Mācību stundas dabā. Mācību stundas mērķis ir mācību metožu dažādošana, skolēnu praktisks darbs dabā. Piemērojams 6.–7. klašu skolēniem. Ieteicama prakse jebkurai skolai. Andris Punculis, Gārsenes pamatskolas vēstures, ģeogrāfijas skolotājs.

Kā uzlabot skolēnu izpratni par drošību un veselību. Inese Bautre, IZM Valsts izglītības satura centra vecākā referente.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem. Lai abonētu, apmeklē sadaļu "Abonēt"

   

 

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K