Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 9.maija numurā lasiet:

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

Atvērti pārmaiņām sevī un savā skolā. Ko skolas ieguvušas no Inovatīvo skolu direktoru izglītības un sadarbības programmas? Tikai tāds direktors, kas kaut reizi pats ir pamēģinājis uztaisīt vienkāršu video, ierunāt savu tekstu ppt prezentācijā vai augšupielādēt failus, zinās, cik viegli vai grūti tas ir, kādas prasmes šāda darbošanās attīsta, un spēs iedrošināt savas skolas pedagogus mūsdienīgam darbam.

SKOLA UN INTEGRĀCIJA

Kā ārvalstu skolēni integrējas Latvijas skolās? Skolotāja darbs ar ārvalstu bērniem un viņu vecākiem. Iemācīties un iemācīt saprast – viens no būtiskākajiem izaicinājumiem skolotāja darbā ar ārvalstu bērniem un viņu vecākiem. Ceļā stājas ne tikai valodu atšķirības, bet arī dažādi pasaules redzējumi. Šis ir nopietns izaicinājums skolām, un tas lielā mērā balstās uz entuziasma un misijas apziņas rezervēm. Šogad mācības sākuši 546 ārvalstnieku bērni, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka šādu skolēnu skaits var pieaugt.

SKOLA UN SKOLĒNS

Vai aktīvs bērns ir neērts bērns? Aktīvs ir vairāk saredzams un sadzirdams skolēns. Vai aktivitāte ir apslāpējama? Nereti skolotājs jūtas pārguris, jo skolēna aktivitātes dēļ jāveic zināmas izmaiņas mācību metodikā un klases menedžmentā. Skolas Vārds aptaujāja vairākus profesionāļus, kuru viedokļi ir paskarbi. Aptaujātie vecāki gan – saprotamu iemeslu dēļ – lielākoties vēlējās palikt anonīmi. Mēģinājumi apslāpēt viņu bērnu aktivitāti vecākus ir nogurdinājuši. Nereti skolotāju un vecāku pārrunu iespaidā skolās arī vecāki sāk domāt, ka viņu bērni ir neērti.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Skolas vadības līkloči. Visnesaprātīgākā reforma pēdējo gadu praksē – iesaistīt skolas konkurencē par darba algu. To var atļauties tikai tad, ja tiek nodrošināts kāds saprātīgs pamats skolas un skolotāju dzīves kvalitātes nodrošinājumam. Tādēļ situācija ir tāda, kāda ir: skolu vadītāji sadarbojas tikai ārpuskonkurences zonā. Māra Bērente, skolotāja.

PAVASARA EKSKURSIJU LAIKS

Laiks doties klases ekskursijā! Plānot klases kopīgo ceļojumu nav nekāds vieglais uzdevums, jo jāmēģina izvēlēties vietu, kuras piedāvātās izklaides iespējas atbilstu skolēnu vecumam un interesēm un vienlaikus sniegtu jaunas zināšanas, lai visi braucēji no ekskursijas atgrieztos atpūtušies, iespaidiem bagāti un priecīgi. Piedāvājam ielūkoties interesantākajos ekskursiju maršrutos!

SKOLAS VIDE

Par svarīgumu, iedomāto cīņu un līdzsvaru. Kaspars Bikše, lektors.

METODISKIE MATERIĀLI

Radošums tavā skolā!

Radošo metožu treneri Liepājā Juta Birzniece un Kārlis Strautiņš ļauj ielūkoties skolotāju mājasdarbu Lādē un publiskot dažas no skolotāju apkopotajām un izstrādātajām metodēm, lai citi varētu gūt iedvesmu un darīt ko līdzīgu savā skolā.

Diskusijas piemēri dzimumu līdztiesības akcentēšanai.

Diskusijas var izmantot bioloģijas stundās tematā Dzīvības izcelšanās un evolūcija, kā arī klases stundās vai ārpusklases pasākumos. Daina Birkenbauma, Mg. paed., Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas bioloģijas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams tikai abonētājiem! Lai uzzinātu par abonēšanas iespējām apmeklējiet sadaļu "Abonēt"

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K