Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 16.maija numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Skolēnu psiholoģiskais izvietojums klasē. Kāds būtu ieteicamākais modelis skolēnu psiholoģiskajam izvietojumam klasē? Vispārizglītojošajās skolās lielākoties tie ir viens aiz otra sarindoti krēsli, kas dažādos grupu darbos tiek sabīdīti. Kāda nozīme ir krēslu izvietojumam, ergonomiskai videi un citiem bērna uzmanību ietekmējošiem blakusfaktoriem? Vai klases menedžments no šī aspekta ir piemērots bērna vajadzībām, raksturam, temperamentam un kvalitatīvām mācībām? Izrādās, ka ārvalstu pieredze jau sen ir citāda, vairāk individualizēta. Latvija ir tikai virzīšanās procesā.

NUMURA INTERVIJA

Esmu pieņemts darbā, lai labu skolu padarītu vēl labāku. Skolas Vārda lasītāji ir jau pazīstami ar Zaķumuižas pamatskolas direktoru Igoru Grigorjevu. Viņš ir jauns, mērķtiecīgs un gudrs vadītājs, iepriekš kā Iespējamās misijas dalībnieks strādājis Ozolnieku vidusskolā par ekonomikas un matemātikas skolotāju. Šogad beidzas otrais mācību gads, kad Zaķumuižas pamatskola strādā viņa vadībā. Šoreiz sarunā par paveikto un iecerēm I. Grigorjevs ļauj ieskatīties savas skolas ikdienā un rast noderīgas atziņas un vērtīgu pieredzi.

SKOLA UN UZŅĒMĒJDARBĪBA

Uzņēmējdarbības izglītība jeb kā skola var sekmēt darbavietu rašanos. Ik gadu vien aptuveni 13% Latvijas skolu aktīvi iesaistās uzņēmējdarbības spējas veicinošos pasākumos, taču vispārpieņemts uzskats, ka uzņēmēja potenciāls ir katram desmitajam. Mentalitāte, bailes no atbildības, skolēna sociālā situācija, kas traucē būt sabiedriski aktīvam, varētu būt daži no izskaidrojumiem, kāpēc jauno uzņēmēju skaits ir mazs, taču tikpat liela nozīme ir arī uzņēmējdarbības izglītības pieejamībai, secina Skolas Vārda uzrunātie eksperti.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Nākotnes redzējums par 40 stundu darba nedēļu. Skolotāji joprojām ir pilnīgā neziņā par iecerēto 40 stundu darba nedēļu. Saprotot, ka projekta darba grupa tālāk par naudas rēķināšanu nav tikusi, mēģinu iedomāties, kā es pārkārtotu skolas ikdienu no skolotāja pilnas darba dienas pozīcijām, t. i., ka nekas netiek nests līdzi uz mājām – ne skolēnu darbi labošanai, ne gatavošanās nākamās dienas stundām. Māra Bērente, skolotāja.

SKOLA UN IESPĒJAS

Kā mācīt par ilgtspēju skolās? Kā panākt, lai izglītība kalpo ilgtspējīgai attīstībai? Skolotājiem, mācot par ilgtspēju, ir iespēja ielūkoties katra skolēna lēmuma pieņemšanas procesā, sadarbības potenciālā un komunikācijas prasmēs. Tieši šīs spējas būs svarīgas, darbojoties komandā un pārrunājot dažādas tēmas. Šīs pašas prasmes ir vienas no visnozīmīgākajām arī darba dzīvē. Maija Kāle, SSE Riga Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības centra vadītāja.

 METODISKIE MATERIĀLI

Iepazīstieties – mācīšanās kartītes Flashcards! Palīdz mācīt un mācīties viegli, ar interesi un efektīvi – tās palīdz atcerēties jauno vielu, jēdzienus, svešvārdus u. tml. Kristīne Liepiņa, Microsoft izglītības tehnoloģiju multiplikatore, Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja.

 Kā ikdienas matemātiku padarīt interesantāku? Ingrīda Brizga, Cēsu 2. pamatskolas fizikas un matemātikas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams tikai abonētājiem! Lai uzzinātu par abonēšanas iespējām apmeklējiet sadaļu "Abonēt"

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K