Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 6. jūnija numurā lasiet:

AKTUĀLI

Dinamiskās pauzes – vai ar ieceri tiks panākts mērķis? Jaunajā Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumu projektā, kas saistīts ar pamatizglītības jomu, līdztekus lielākas skolu autonomijas idejai paredzēta arī iespēja skolām ieviest praksi katru mācību stundu sākt ar 2–3 minūšu dinamisko pauzi. Iecere paredzēta skolēnu stājas uzlabošanai.

SKOLAS VADĪBA

Dažādības vadība skolā. 10 gadus senā pagātnē skolotājiem par dažādības vadību augstskolās nestāstīja, jo šis aspekts nešķita aktuāls. Ar dažādības vadību skolā izprotam vienlīdzīgu pieeju izglītībai, diskriminācijas izskaušanu gan mazākumtautībām, gan no sociālās atstumtības cietušajiem iedzīvotājiem.

NUMURA INTERVIJA

Sociāli emocionālā audzināšana ir skolas izvēle. Par disciplīnu skolā, skolēnu, vecāku un skolotāju savstarpējām attiecībām, sociāli emocionālo audzināšanu, mācību motivāciju un citām tēmām saruna ar psiholoģijas doktori Baibu Martinsoni.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Kāpēc es strādāju skolā? Manuprāt, skolotāja darbam nemaz tā īsti pieteikties nevar – tas ir aicinājums, kas cilvēkā mīt gan rītā, gan vakarā. Bruno Bahs, Iespējamās misijas zīmēšanas skolotājs, SIA Konvents Rīga dizainers, Biedrības Iecavas Jauniešu padome valdes loceklis.

Ko pārbauda valsts pārbaudes darbi? Pavadījusi vairākas stundas ar 9. klasi latviešu valodas eksāmenā, lasot un pārlasot lībiešu valodas vēsturi un šodienu, uzdevu pati sev jautājumu – kāds ir valsts pārbaudes darbu saturs? Pati uzdevu jautājumu, pati arī meklēju atbildi. Māra Bērente, skolotāja.

SKOLOTĀJU TĀLĀKIZGLĪTĪBA

Skolotāju tālākizglītības iespējas vasarā. Dažādas iestādes un organizācijas ir strādājušas, lai piedāvātu skolotājiem daudzveidīgu tālākizglītības un profesionālās pilnveides nodarbību klāstu gan kursu, gan nometņu veidā skolēnu brīvdienu laikā. Tālāk aprakstītajos piedāvājumos skolotāji varēs rast idejas, kurā virzienā meklēt viņiem aktuālu informāciju, un, lai arī uz dažiem pasākumiem nu jau ir par vēlu pieteikties, par tiem tomēr varam palasīt, lai laikus plānotu arī nākamo skolēnu vasaras brīvlaiku.

SKOLA UN KULTŪRIZGLĪTĪBA

Kori cauri laikam. Tikko beidzies mācību gads, bērni dodas atpūtā, citiem vēl turpinās spraigais eksāmenu laiks. Visa Latvija gatavojas šīs vasaras svarīgākajam notikumam – XXV vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem. Arī skolēni šā mācību gada beigās pulcējās vairākos nozīmīgos kora mākslas pasākumos.

SKOLAS VIDE

Lūle Vīlma par mācībām un mācīšanos. Kaspars Bikše, publicists un lektors.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K