Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 13. jūnija numurā lasiet:

AKTUĀLI

Angļu valodas eksāmens. Šā gada 12. klases eksāmenu sesija sākās ar vairākām izmaiņām: angļu valodas centralizētais eksāmens notika martā, nevis kā parasti – pēc pēdējā zvana, turklāt skolēni angļu valodas eksāmena sertifikātos saņems procentuālu kopvērtējumu un vērtējumu līmeņos C1, B2 un B1. Līvija Grosberga-Taubere, žurnāliste.

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

Tehnoloģijas mācībās – no rotaļlietas līdz rīkam. 70% bērnu vecumā no diviem līdz pieciem gadiem prot rīkoties ar datorpeli, bet tikai 11% no viņiem spēj sašņorēt kurpju šņores, noskaidrots ASV pētījumos. Tehnoloģijas kļūst par mūsdienu bērnu ikdienas sastāvdaļu. Bieži tiek runāts par nepieciešamību tās izmantot arī mācībās, bet vai tam jākļūst par pašmērķi? Nika Aleksejeva, žurnāliste.

 

Skolotājs internetā. Skolotājs, tāpat kā bērni un jaunieši, ikdienā lieto sociālos medijus, kā arī izmanto citas interneta iespējas, tomēr nereti aizmirst par savu drošību un tēlu, ko tas prezentē virtuālajā vidē. Maija Katkovska, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja.

SKOLOTĀJU TĀLĀKIZGLĪTĪBA

Skola un skolotājs uz izaugsmes ceļa. Runājot par lietām, kas traucē ar svaigu skatu uzlūkot katru situāciju un pieņemt visatbilstošāko risinājumu un lēmumu, jāpiemin, ka cilvēka prāts ir sarežģīts un pat lieliem domātājiem nereti nākas pazust prāta labirintos, iestrēgt savos pieņēmumos par to, kas ir pareizi, darot lietas tā, kā ir pierasts, nevis tā, kā tās darīt ir sekmīgāk. Ieva Kimonte, Radošuma pils direktore.

SKOLA UN VASARA

Lai mums visiem saulaina un jauka vasara! Skolas Vārds izjautāja dažus no mūsu mīļajiem pedagogiem, lai uzzinātu, ko viņi darīs vasarā un ko gribētu novēlēt saviem kolēģiem, tāpat aicinājām padalīties ar atmiņām par šāgada labajiem darbiem un īstenotajiem projektiem, kuri sagādājuši vislielāko gandarījumu. Jolanta Radionova, žurnāliste.

SKOLA UN VIDE

Par mūsu spēju būt brīviem no aizkaitinājuma, īgnuma un aizvainojuma. Palūkosimies uz sevi. Ja mums skolā viss traucē, aizkaitina, aizvaino un izved no pacietības un mēs sākam gausties, skaisties un sūdzēties gan par skolēniem, gan kolēģiem, gan vadību, mēs paliekam bez atjaunošanās spēkiem. Kaspars Bikše, Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņotu pedagogu tālākizglītības kursu lektors, publicists.

SKOLA UN MŪZIKA

Dziesmas no Krustpils pamatskolas mūzikas un sociālo zinību skolotājas Maijas Kīnes krājumiem. Notis dziesmai Ceļi. Mūzikas autore – Maija Kīne, vārdu autore – Īrisa Hartmane.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K