Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 22. augusta numurā lasiet:

NUMURA INTERVIJA

Aizvien saņemam ļoti daudz sūdzību. „Pārsteidzoši, bet vēl aizvien tiešām saņemam ļoti daudz sūdzību, un acīmredzot tas liecina par komunikācijas problēmām skolu vidē – gan starp skolēniem un skolotājiem, gan starp pedagogiem un vecākiem, jo bieži vien jautājumi, kurus šeit risinām, būtu risināmi tikai skolā uz vietas,” intervijā Skolas Vārdam saka Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

SKOLA UN SKOLĒNS

Skolēnu pašmotivācija mācību procesā. Uzsākot mācības vidusskolā, ikvienam ir jādod pilnīgi brīva izvēle apgūt tos mācību priekšmetus, kuri viņam būs vajadzīgi augstskolā. Jau no 10. klases ir jāļauj apmeklēt lekcijas un praktiskās nodarbības izvēlētajos mācību priekšmetos. Šobrīd ir skumji noskatīties, ka skolēns, kurš gatavojas kļūt par filologu vai žurnālistu, mokās ar augstākās matemātikas uzdevumiem, skaidri zinot, ka šīs zināšanas viņam nākotnē nebūs vajadzīgas. Austra Reihenova, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas matemātikas skolotāja.

JAUNIE SKOLOTĀJI

Par pirmajām veiksmēm un mazajām uzvarām skolā un klasē. Stāsta četri jaunie skolotāji.

PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA

Ar 1. septembri IZM plāno uzsākt profesionālās izglītības pilotprojektus. Par principiāli jaunu Latvijas profesionālās izglītības reformā uzskatāma darba vidē balstītas (DVB) pieejas (duālās sistēmas elementu) ieviešana. Šo pieeju sekmīgi īsteno vairākās Eiropas valstīs, kuru salīdzinoši zemais jauniešu bezdarba līmenis tiek asociēts ar duālās sistēmas darbības efektivitāti. Plānotās izmaiņas profesionālajā izglītībā un apmācībā skaidro IZM Izglītības departamenta direktores vietniece profesionālās izglītības jomā Ina Vārna un vecākās referentes Ilze Buligina un Una Surna.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Mana mīļā matemātika...Lai iesāktu jaunu mācību cēlienu, vajag vēlreiz atskatīties uz iepriekšējo. Matemātiķiem gads nav vainagojies ar īpašiem panākumiem, jo centralizētā eksāmena rezultātus pat par pieticīgiem nez vai var nosaukt. Māra Bērente, skolotāja.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Pārdomas un pieredze par mūžizglītības programmas piedāvājumu skolotājiem.

Manuprāt, lielākais ieguvums ir noderīgas tiešsaistē atrodamās adreses, kas var palīdzēt pilnveidot mācīšanas metodiku. Populārā frāze – dot skolēnam iespēju mācīties, veicot dažādus uzdevumus, – ir pilnībā attaisnojusies. Sandra Kalniņa, Ventspils Vakara vidusskolas angļu valodas un bioloģijas skolotāja.

METODISKAIS MATERIĀLS

Vārda nedēļa skolā. Materiāls paredzēts 2.–4. klasei, bet darbu var piemērot arī 5. līdz 9. klases skolēniem. Gunta Rižā, Bērzpils vidusskolas Krišjāņu filiāles skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams tikai abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K