Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 5. septembra numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Komunikācija skolā. Tipiska problēma ir fakts, ka skolai nav komunikācijas stratēģijas un plāna vai arī tā ir domāta vadībai, bet skolotāji nav informēti. Katrs komunicē pēc savas saprašanas, bet vienotības nav, kas nereti ietekmē arī skolas reputāciju un apstiprina baumas, ka tomēr katra skola atšķiras ar personālijām.

MĒS LEPOJAMIES

Skolēniem saku, ka nevajag atstāt Latviju. Jaunais mācību gads Salacgrīvas vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotājai Laimdotai Pelšei un vēl četrām Latvijas skolotājām iesācies priecīgi – nupat viņas ir saņēmušas Ata Kronvalda prēmijas par ilggadēju un ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā. Pēc svinīgās ceremonijas, kas notika 3. septembrī Melngalvju nama Svētku zālē, skolotāja Laimdota piekrita intervijai žurnālam Skolas Vārds.

AKTUĀLS VIEODKLIS

Darba burtnīcas joprojām ļaužu valodās. Ko iesākt skolotājiem un vecākiem, ja 1. septembris jau ir klāt? Ko pašreiz jaunās izmaiņas nozīmē un kāda ir reālā situācija? Stāsta Zane Matesoviča, Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece.

SKOLA UN SKOLĒNS

Dzimis 2006. gadā. Ko mēs par viņu zinām? Mūsdienu pirmklasniekam nav pieņemama lineārā mācīšanās. Tikai tad, ja katru jaunu informāciju viņš var asociatīvi sasaistīt ar iepriekšējo, rodas vajadzība visā iesaistīties. Jau pirmās klases skolēns ir pietiekami spējīgs tikt galā arī ar grūtākiem uzdevumiem, pats izvirzīt pieņēmumus un pārbaudīt tos. Stāsta Dr. paed. Zenta Anspoka, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore.

PROBLĒMA

Katrā Latvijas vispārizglītojošās skolas klasē ir kāds skolēns ar disleksiju.  Ko mēs par to zinām? Latvijā speciālisti ir koncentrējušies uz diagnozi. Norvēģijā, ja skolēns vidusskolā lasa 70% no vecuma normas, viņam tiek sniegta palīdzība visos mācību priekšmetos.

IESPĒJAS

Kā veicināt jauniešos uzņēmējspējas? ikviens skolotājs, kurš jūt sevī entuziasmu būt daļai no valsts tautsaimniecību attīstošās kustības, ir aicināts apgūt JA-YE Latvija praktiskās uzņēmējdarbības programmas. Patlaban JA-YE Latvija Skolotāju klubā ir apvienojušies 160 pedagogi. Stāsta Sintija Lase, izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija mārketinga vadītāja.

 SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Mācību stunda – zinātnieku iedomas un realitāte. Kāda tad ir tā „augstākā līmeņa” stunda un kādus skolotājus patlaban saucam par ekspertiem? Jo pedagoģijas jomas zinātnieki, manuprāt, nav radījuši savu sapņu pili. Esošais piedāvājums vairāk līdzinās vēsturisko pieminekļu restaurācijai. Stāsta Māra Bērente, skolotāja.

PIEREDZE

Vai angļu valodu var iemācīties facebookMācību procesā noder ne tikai modernie planšetdatori un interaktīvās tāfeles, bet arī komunikācijas un izglītošanās iespējas visu varenajā tīmeklī. Stāsta Vivita Ponciusa, projektu speciāliste, psiholoģijas, saskarsmes skolotāja, uzņēmējdarbības tiesību un darba tiesību lektore.

Idejas atraktīvām matemātikas stundām. Matemātikas stunda mežā. Orientēšanās sporta elementi matemātikas stundās. Matemātiskais stiprinieks – matemātika kā spēle.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K