Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla"Skolas Vārds" 12. septembra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Mums bija divas iespējas – nedarīt neko vai dot iespēju skolotājiem. Kā procentu paaugstinājums ietekmēs piemaksas apjomu, kā arī citus ar pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas procesu saistītus jautājumus skaidro IZM valsts sekretāres vietniece, Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

SKOLA UN AUTORTIESĪBAS

Aktuāli autortiesību jautājumi, kas jāzina skolotājiem un skolu vadītājiem. Atbild Reinis Briģis, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības preses sekretārs.

NUMURA TĒMA

Vai var iemācīties mācīties? Visi bērni ir zinātkāri. Svarīgi, vai atbildam uz viņiem svarīgajiem jautājumiem, un tas arī ir būtiskākais mācīšanās motivācijas avots. Skolēnu mācīšanās paradumi ir mainījušies. Kas būtu jāņem vērā?

SKOLA UN SKOLĒNI

Pedagogiem jāpārvērtē pieņēmums, ka mediju lietošana ir izklaide. Mēs visbiežāk rīkojamies saskaņā ar gadsimtiem nostiprinātiem rīcības modeļiem – šķiet, ka ir tik svarīgi, lai bērni visu dara tāpat kā mēs, lai kopē mūsu sociālos paraugus. Mediju, īpaši digitālo mediju, uztverē dominē vizualizācija. Tāpēc bērns vienkāršāk iejūtas mediju pasaulē nekā daudz komplicētākajā reālajā pasaulē. Stāsta Dr. Paed., Mag. Phil. Zanda Rubene, Latvijas Universitātes profesore.

DISKUSIJA

Kā attiecības ģimenē veicina vai samazina agresiju un ņirgāšanos skolā? Vislielāko interesi par iespējām izglītoties emocionālās audzināšanas jautājumos izrādot pirmsskolas vecuma bērnu vecāki, taču, nesaņemot meklēto, viņi pakāpeniski zaudē interesi, taču vajadzētu šo zināšanu apguvi iekļaut mūžizglītošanā. Joprojām daudz vecāku lieto fiziskas ietekmēšanas metodes savu bērnu audzināšanā. Tas notiek, jo vecākiem vienkārši nav citu zināšanu, kā vien personīgā negatīvā pieredze.

SARUNA

Izjutu uz savas ādas – ko nozīmē būt bezdarbniekam. Mācību centra un darbā iekārtošanās biroja DIJA direktorei Inai Rullei, tāpat kā viņas vadītajam mācību centram, ir stiprs raksturs – no darba viņa nebīstas un jebkuru grūtumu pārvar, meklējot arvien jaunas iespējas.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Par darba rīkiem... Patiesībā tāds ir ikviena vidusmēra skolotāja sapnis – lai skolēni visi vienādi uztvertu sacīto, visi vienādi labprāt veiktu norādītās darbības, visi sasniegtu vienādi labus rezultātus valsts pārbaudes darbos, visi... Kāda pasakaina un mierīga dzīve! Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Astoņi stāsti par eiro Latvijas skolās.

Mācību stunda sākumskolai un pamatskolai Uzzini par eiro un pastāsti mājiniekiem. Autore - Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inta Jorniņa.

PIELIKUMS

Rudens ekskursiju ceļvedis. Plānojot rudens ekskursijas, atšķirībā no pavasara ekskursijām, kuru funkcija galvenokārt ir izklaidēt no mācībām nogurušos skolēnus un skolotājus, šoreiz jāizvēlas vietas un apskates objekti, kuri vairāk rosina izzināt, aktīvi darboties, mācīties, gūt jaunu pieredzi un zināšanas. Lūk, jums neliels ceļvedis, kurā ieskatīties, ja vēl neesat izlēmuši, kurp šoruden aizvest savu audzināmo klasi.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K