Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 26.septembra numurā lasiet:

SPECIĀLISTA KOMENTĀRS

Šodienas skola kvalitatīvai nākotnei. Skolotāj, vai Tavā personīgajā profesionālās pilnveides plānā ietilpst viesošanās vismaz četros uzņēmumos mācību gada laikā, lai iedziļinātos un izpētītu darba tirgus vajadzības. Skolotāj, ko Tu jau dari, lai brīvi izmantotu komunikāciju un datortehnoloģiju sniegtās iespējas sevis un bērnu attīstībā? Vai Tu, skolotāj, jau proti vadīt šādu mācību procesu, kurā nav vienas pareizās atbildes, kurā ir viedokļu un vērtību sadursmes, kur jāatrod sapratne starp atšķirīgām lietām, uzskatiem un tradīcijām? Stāsta Sandra Lāce, personāla vadības konsultante, supervizore.

NUMURA TĒMA

Vai un kā tiek vērtēta tālākizglītības kursu kvalitāte? Novecojušas pasniegšanas metodes, monologs pasniedzējs, stāstījuma neatbilstība tēmai. Šādas atsauksmes dažkārt dzirdam no pedagogiem, kuri izvēlējušies kādu no izglītības iestādēm, lai saņemtu apliecību par A vai B līmeņa kursiem. Protams, ir labie piemēri, kā tam vajadzētu būt. ESF finansētiem projektiem pat ir izstrādāta nopietna pārraudzības sistēma. Problēma, ka šie projekti kādreiz beigsies. Ko tālāk?

SKOLA UN EKSĀMENI

Cāļus skaita rudenī. Kā skaita eksāmenus? VISC neuzskata, ka skolēnu zināšanu līmenis ir krities, bet atzīmē, ka septiņos CE izglītojamo vidējie sasniegumi ir tieši uzlabojušies un tikai četros – matemātikas, Latvijas un pasaules vēstures, krievu valodas un franču valodas CE – vidējie rezultāti ir zemāki nekā iepriekšējā mācību gadā. Ko domā skolotāji?

SKOLA UN RADOŠUMS

Novērtē skolotāju radošumu.19. septembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā notika Starptautiskā Luda Bērziņa pedagogu radošā darba konkursa noslēgums. Konkursa laureātu vidū ir Latvijā labi zināmi skolu direktori un skolotāji, tie, kuri ieviesuši jaunus, oriģinālus virzienus skolu praksē un veicinājuši Latvijas izglītības sistēmas izaugsmi.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Planšetdatoru ieviešanas praktiskā puse. Planšetdatora cena ir ļoti būtisks faktors izvēlei, taču es iesaku nepieļaut kļūdu, skatoties tikai uz ierīces cenu. Iegādājoties planšetdatorus skolai, ir svarīgi noskaidrot, vai tiek piedāvātas apmācības un cits atbalsts skolotājiem. Vai tās vada kādas firmas pārdevējs, inženieris vai skolotājs? Ar vienu iPad var iegūt lielu daļu no tām iespējām, ko piedāvā interaktīvā tāfele, turklāt par mazāku cenu. Ir skolas, kurās skolotāji paši izmanto savus personīgos iPad tieši šādiem mērķiem. Stāsta Gatis Narvaišs, dabaszinību un fizikas skolotājs, macibuvideo.lv autors.

SARUNA AR SKOLOTĀJU

Neirolingvistiskā programmēšana kā palīgs skolotājam. Saruna ar skolotāju Brigitu Kabuci, kura zina, kā spēlēties ar dzīvu intelektu, viņa, līdzīgi psihologiem, zina, kur paslēptas sviras, kas spēj iedarbināt un ievirzīt radošā, pozitīvā gultnē, panākt, lai skolēns pats sevī atrod vēlmi apgūt un līdzdarboties. Pagājušajā gadā B. Kabuce piedalījās Grācā rīkotajā Mūžizglītības programmas ES seminārā Bez stresa mācību stundā. Ar neirolingvistisku mācīšanos un koučingu.

SKOLA UN TĀLMĀCĪBA

Neklātiene un tālmācība. Mācīties vienam vai bariņā? Dažādās Latvijas vakarskolās neklātienes klasēm konsultācijas organizē atšķirīgi – vai nu katru nedēļu, vai sesiju veidā. Viedokļos dalās skolēni. Par savu pieredzi, īstenojot neklātienes un tālmācības izglītības programmas, stāsta skolu direktori.

 SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Kad kvantitāte pāraug kvalitātē... Ir ļoti daudz iemeslu, kuri skaidro skolēna it kā ar mācīšanās procesu nesaistīto darbību cēloņsakarības. Pat skatīšanās pa logu var būt koncentrēšanās veids, lai gan biežāk tā ir vienīgā iespēja nosēdēt visas stundai atvēlētās minūtes mierā un nekustoties, tāpat kā kājas vicināšana un pildspalvas virpināšana. Stāsta Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Fizika. Pētniecisko laboratorijas darbu apraksti skolēniem. Vēsma Reinkaite, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K