Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 3. oktobra numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Skolas direktora loma iestādes vīzijas un misijas virzīšanā. Katras skolas panākumi, mērķi un attīstība lielākoties ir atkarīgi tieši no skolas direktora nostājas, spējas saredzēt iespējas, atbalstīt savu kolektīvu, no iekšējās komunikācijas un dažkārt pat politiskās piederības. Kādi ir mūsu skolu direktori? Ļoti dažādi. Kādiem tiem vajadzētu būt, lai skolas darbs būtu veiksmīgs?

 NUMURA INTERVIJA

Dzīves svinēšana Juglas vidusskolas pedagogu gaumē. Viņa prot! Viņai izdodas! – gribas iesaukties pie katras jaunas Aijas Melles idejas. Viņiem kopā sanāk! Starptautiskajā Luda Bērziņa pedagogu radošā darba konkursā Aija Melle ir saņēmusi pārsteiguma balvu par inovatīvu izglītības iestāžu modeļu izveidi Latvijā un jauninājumiem kvalitatīva mācību un audzināšanas satura nodrošināšanā. Saruna ar Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas viceprezidenti, Rīgas Juglas vidusskolas direktori Aiju Melli.

SKOLA UN  TEHNOLOĢIJAS

Izveidota digitālā klase Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā. Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola izveidojusi pirmo Samsung digitālo klasi Rīgā, kas nodrošinās skolēnu mācības atbilstoši 21. gadsimta prasībām, tādējādi vairojot arī skolas konkurētspēju. Sākotnēji skolēni interaktīvajā klasē, izmantojot digitālos mācību materiālus, apgūs zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos.

SKOLA UN SOCIĀLIE TĪKLI

Tviteris un citi zvēri ienāk skolā. Neviens vairs nešaubās, ka tieši jaunieši patlaban ir aktīvākie sociālo mediju izmantotāji. Tad nu skolām un skolotājiem nekas cits neatliek, kā mēģināt izmantot šo skolēnu spēju sev par labu – palielinot sociālo mediju izmantošanu mācību procesā, piešķirot skolēniem tik pierastajām ikdienas aktivitātēm izziņas un kaut kā jauna apguves garšu. Un tomēr – ir svarīgi šā resursa lietošanu neatstāt pašplūsmā, bet piešķirt tam virzību un jēgu. Stāsta Zane Matesoviča, izglītības eksperte.

SPECIĀLISTS IESAKA

Kāpēc bērniem vajadzētu lasīt pasakas? Un kā tās izskaidrot, lai tur esošās zināšanas un vēstījumi nonāktu līdz lasītājam?

Pasaku vislielākā vērtība ir tā, ka pasaka dziedina cilvēkus no sociālās bezpalīdzības. Nevienā pasakā varonis nepaliek tajā vietā, kurā bija pasakas sākumā, piedzīvojot savu pasaku, varonis ir vai nu transformējies, vai arī tiek apēsts, kā pasakā par rausi. Pasakas beigas vienmēr ir vai nu laimīgas, vai likumsakarīgas, pamācošas. Stāsta Iveta Gēbele, psiholoģe, sistēmisko risinājumu speciāliste, pasaku terapeite.

AKTUĀLA DISKUSIJA

Vardarbība skolās. Kā novērst? Mediju acs šai problēmai pievēršas tikai tad, kad notiek kas ārkārtējs, pārsvarā tad, ja cietušajiem pietiek drosmes lūgt palīdzību. Bet Latvija ir 6. vietā Eiropā bērnu un jauniešu pašnāvību skaita ziņā. 25. septembrī Kaņepes kultūras centrā notika diskusija Kā novērst vardarbību un pazemošanu skolās? Sarunas laikā atkārtoti tika pieminēts un apspriests Jaunjelgavā notikušais vardarbības gadījums, kā arī mēģināts rast idejas un risinājumus, lai turpmāk izdotos tādas situācijas novērst jau laikus.

NODERĪGI SKOLOTĀJIEM

Droša un veselīga skolas vide. Kā to veidot? Droša un veselīga skolas vide ir tad, ja visi izglītības iestādes dalībnieki – skolēni, pedagogi, administrācija un tehniskie darbinieki –savstarpēji sadarbojas un iesaistās drošības un veselības jautājumu risināšanā un to ievērošanā. Stāsta Inese Bautre, Valsts izglītības satura centra vecākā referente.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Sadzirdēt, saredzēt, sajust – izprast un pieņemt dažādību. Profesionālā pilnveide Turcijā. Stāsta Aija Šulte, Bulduru Dārzkopības vidusskolas saskarsmes kultūras, profesionālās etiķetes, runas un kustību kultūras skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Pasaka Ko zvēri cilvēkiem iemācīja. Pasaku var izmantot kā palīglīdzekli audzināšanas darbā par vides sakopšanu un saudzēšanu vai iestudēt kopā ar dzejoli Trīs draugi konteineri vecāku dienām. Anita Urbacāne, Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas skolotāja.

 

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K