Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 31. oktobra numurā lasiet:

PERSONĪBA

Mūsdienīgam skolotājam ir jālauž stereotipi. Humāna un personiska pieeja bērniem izglītošanas procesā – lūk, šādā autorseminārā Blīdenes pamatskolā gruzīnu dzīves filosofs, psiholoģijas doktors, profesors Šalva Amonašvili šonedēļ iesaista Latvijas skolotājus, vecākus, audzinātājus un citus interesentus. Skolas Vārds agrā svētdienas rītā dodas Blīdenes virzienā, lai iepazītu Šalvas Amonašvili piedāvāto pedagoģisko poēmu Cildena Cilvēka radīšanai.

NUMURA INTERVIJA

Aktivitāte ir nenozīmīga, ja nav rezultāta. Viss ģeniālais ir vienkāršs. Arī projekti. Latvijā ir iestādes, kur šis apgalvojums ir skaidri redzams. Šoreiz parunāsim ar Pelču speciālās internātpamatskolas–attīstības centra un Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centra (PIC) vadītāju uz projektiem un rezultātu vērstu personību Ināru Oļenu.

IETEIKUMI SKOLOTĀJIEM

Desmit noderīgi padomi kritiskās domāšanas mācīšanā. Ideālā gadījumā prasme iemācīt kritisko domāšanu ir Jūsu izpausmes organiska sastāvdaļa neatkarīgi no tā, kādu priekšmetu Jūs pasniedzat. Bet, ja esat iesācējs, lūk, Jums daži pamatveidi, kā sākt ieguldīt savu skolēnu kritiskās domāšanas spēju attīstībā klasē un ārpus tās.

NUMURA TĒMA

Izglītība ilgtspējīgai attīstībai: nepieciešamība vai greznība? Tā kā neviens no mums nezina, kā cilvēki dzīvos nākotnes sabiedrībā, nav iespējams iedot gatavas receptes dzīvei, taču skolotājs var palīdzēt skolēniem iemācīties patstāvīgi domāt. StāstaDaiga Kalniņa, Dr.paed., Bērnu un jauniešu vides izglītības centra Rīgas Dabaszinību skola direktore.

PIEREDZE

Skolu muzeju izmantošana skolēnu personības veidošanā. Viena no izziņas formām varētu būt izglītības iestāžu muzeju izmantošana ne tikai skaļi paustajā patriotiskajā audzināšanā, bet arī skolēnu personības veidošanā, tautas kultūrvēstures izzināšanā, skolu vēstures izpētē un apkopošanā nākamajām paaudzēm. Tauta nepastāv, ja nezina savas saknes.

METODISKIE MATERIĀLI
Sociālās zinības. Temats: Atbildība. Atbildība ģimenē.

Latviešu valoda. Temats: Sniegpārsliņa

Pieredzē dalās Anete Lasmane, pirmsskolas un sākumskolas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K