Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 7. novembra numurā lasiet:

NOTIKUMS

Šalva Amonašvili viesojas Latvijā. No 27. līdz 31. oktobrim Blīdenes pamatskolā notika izcilā pedagoga un dzīves filozofa Dr. psyh. Šalvas Amonašvili autorseminārs Humāna un personiska pieeja bērniem izglītošanas procesā, savukārt 1. novembrī Starptautiskā humānās pedagoģijas centra dibinātājs un pirmais  vadītājs viesojās Laurenču sākumskolā.

Pēcvārds Šalvas Amonašvili pedagoģiskajai partitūrai Cildena cilvēka radīšana. Mūsdienu skrienošajā laikmetā ir patiess gandarījums, ja ir izdevība iepazīt skolotāju, kas savu garīgumu attīstījis un pilnveidojis, kāpjot pa personiskās izaugsmes ceļa trepītēm, vispirms mainot sevi, nevis citus. Piedāvājam iepazīties ar Š. Amonašvili pedagoģiskajām atziņām un mācību stundām.

KONFERENCE

Mūsdienīgs mācību process mājturībā un tehnoloģijās. Kāda šobrīd ir mājturības un tehnoloģiju mācība skolās, un kā to pilnveidot? Vai ejam pareizā virzienā? Minētās jomas speciālisti tiekas konferencē Mūsdienīgs mācību process mājturībā un tehnoloģijās, lai pārrunātu aktualitātes. Ir gan labie piemēri, gan atziņas par nepieciešamajiem uzlabojumiem. Vairāk Skolas Vārdam stāsta konferences organizatori, darba grupu vadītāji un dalībnieki.

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

Daži piemēri, kā izmantot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas skolās. 31.oktobrī un 1.novembrī notika Latvijas Skolu tehnoloģiju ekspozīcija (LatSTE) 2013, kurā jomas eksperti kopā ar pasniedzējiem runāja par IT izmantošanu skolās. „Vai mēs Latvijas skolās esam tik tālu, ka varam veikt virtuālus laboratorijas darbus, vēstures stundās izmantot Google Maps kartes, veidot video reklāmas, literatūrā ievietot izlasīto grāmatu recenzijas vietnē GoodReads? Vai varam, izmantojot interaktīvus mācību materiālus, kas ļauj elektroniski atbildēt uz jautājumiem, savilkt līdzīgos, ieklikšķināt prasītos punktus grafikos vai kartēs un uzreiz saņemt automatizētu atgriezenisko saiti? Mēs varam! Mums ir visas iespējas, bet mēs to neizmantojam. Kāpēc?” vaicā dabaszinību un fizikas skolotājs, macibuvideo.lv autors Gatis Narvaišs.

NUMURA INTERVIJA

Kā palīdzēt bērnam izaugt labam? Kā palīdzēt bērnam audzināšanas un mācību procesā pārvarēt attīstības vienpusību, temperamenta izvirdumus? Bērni nav mežoņi, bet viņi jūtas kā mežoņi, kad no viņiem pieprasa bezierunu paklausību. Mums, pieaugušajiem, ir jāsaprot, ka šeit ir darīšana ar spēkiem, kuri spontāni meklē izeju, tāpēc gluži vienkārši nepadodas savaldīšanai. Taču grūtības bērnu disciplinēšanā pastāv un skolotāji saka – mūsdienu bērni nereti ir nevaldāmi un agresīvi. Ko darīt – sarunā ar centra Dardedze Konsultāciju nodaļas vadītāju Lailu Balodi.

IESPĒJA SKOLOTĀJIEM

Ko Kārlis Ulmanis būtu rakstījis tviterī 1940. gada jūnijā?

Ar uzsaukumu Mūsdienīgs skolotājs iesaista, aizrauj, ieinteresē uzņēmums Samsung Electronics Baltics ir izsludinājis pieteikšanos vērienīgai digitālo prasmju mācību programmai skolotājiem Samsung Skola nākotnei.  „Mums parādīja iespējas, bet tas, ko katrs skolotājs paņem no šīm iespējām, paliek mūsu pašu ziņā,” stāsta ķīmijas skolotāja Elizabete Sirotina, kura piedalījās šo mācību pilotprojektā – digitālo prasmju nometnē Valmierā. Lai uzzinātu, kādi ir skolotāju un skolēnu ieguvumi no digitālajām mācībām un kā skolotājiem pēc tām izdodas skolās īstenot mūsdienīgas mācību metodes, žurnāls Skolas Vārds sarunājās ar trīs nometnes dalībniekiem.

PSIHOLOGA KOMENTĀRS

Ja bērns negrib iet uz skolu...Kā rīkoties, ja skolēns negrib doties uz skolu, kā atpazīt negribēšanu, kur meklēt iemeslus, kā risināt šīs situācijas, ņemot vērā vecuma posmu un citus faktorus, kā iesaistīt vecākus problēmas risināšanā, ko var darīt pedagogi, ciktāl tā ir viņu kompetence, kur sākas vecāku atbildība, un kad būtu jāiesaista sociālie dienesti? Atbild Dace Lāce, Rīgas Teikas vidusskolas sociālā pedagoģe.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Kā loterijas spēle. Dana Berga, Comenius aktivitātes Asistentūra stipendiāte, kā asistente divus semestrus darbojās Francijas skolā Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole de Vendôme.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Vēlreiz par matemātiku un ne tikai. Tā kā man šogad ir īpaša iespēja iepazīt ap simt jauniešu, kuri tikko atstājuši pamatskolas solu, matemātikas zināšanu līmeņa jautājums ir aktualizējies. Jāatzīst, ka daļa arodizglītības sistēmas jauniešu patīkami pārsteidz – gan ar savu attieksmi, gan zināšanām. Ja vēl pirms gadiem 5 vieglāk bija strādāt vakarskolā, tad tagad izskatās, ka aina ir kardināli mainījusies.

METODISKIE MATERIĀLI

Ceplis – jaunā latvieša biznesmeņa prototips Latvijā. Apvienotā stunda literatūrā un ekonomikā. Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas ekonomikas un ģeogrāfijas skolotāja Juta Birzniece un latviešu valodas un  literatūras skolotāja Marina Šķilvalte.

Pilsoniskuma un patriotisma tēmas aktualizēšana sabiedrisko zinību mācību priekšmetos. Anita Ūdre, Siguldas Valsts ģimnāzijas sociālo zinību, politikas skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams tikai abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K