Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 21. novembra numurā lasiet:

AKTUĀLA TĒMA

Globāla izglītība. Kāpēc un kā to panākt? Nepār­traukti notiek diskusijas par to, ko no bērniem prasīt. Ir pierasts, ka skolā prasa pa­reizās atbildes, savukārt tie, kuri tiešām domā par inova­tīvo domāšanu, no bērniem prasa nepareizas atbildes. Atzīmes liek ne par to, ka skolēns perfekti atstāsta, bet par to, ka pasaka nepareizi, toties māk pierādīt savas domas, māk argumentēt. Glo­balizācija nevar būt ne laba, ne slikta – tā vienkārši ir.

SKOLOTĀJS UN SKOLĒNS

Dažādi aspekti skolotāja darbā, mācot skolēnus tiekties uz mērķi. Lai sasniegtu mērķi, tas ir jāizvirza. Ne vienmēr skolotāju un skolēnu domas ir saskanīgas, tas, kas svarīgs vieniem, var likties nevērtīgs otriem. Skolotājs var iekustināt bērnus klasei svarīgu, izaugsmi veicinošu vai vispārcilvēcisku mērķu sasniegšanā. Stāsta Baiba Gerharde, RSU Psihosomatikas klīnikas ārste psihoterapeite.

SKOLOTĀJI ĀRVALSTĪS

Par skolotājiem, kas  kopj un uztur mūsu latvietību svešumā. Kas kopj un uztur mūsu latvietību svešumā? Tie ir diasporas izglītības darbinieki, skolotāji, latviešu skolu vadītāji un pat cittautieši. Šoreiz vairāki stāsti par viņiem.

SKOLAS PSIHOLOĢIJA

Intereses maģija. Kā tā veicina mācīšanos? Izcilais pedagogs Džons Devejs rakstījis, ka interesi darbina noķeršanas un noturēšanas process, vispirms personas interese ir jānofiksē, un tad tā ir jāattīsta. Vājākiem skolēniem nepieciešams vairāk palīdzības interešu atrašanā un attīstīšanā, savukārt spēcīgākos var virzīt autonomijas un pašnoteikšanas virzienā.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus. Mūsu tehniskais nodrošinājums šobrīd neļauj visu gūto pieredzi ieviest mācību stundas norisē, taču tagad ir priekšstats, kāda būs izglītība nākotnē. Stāsta Ivita Steķe, Jelgavas 4. vidusskolas matemātikas skolotāja.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Pedagoģiski politiskā meistarklase. Par to, kas veido un atšķir labu skolotāju no ne tik laba, runāts ir daudz. Arī pati ne reizi vien esmu atgriezusies pie šī jautājuma, atbildes rodot personīgajā pieredzē. Stāsta Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Mācību darba izvērtējuma stunda. Pieredzē dalās Sandra Pušpure, Cēsu 2. pamatskolas skolotāja.

Interesantas metodes, kas skolēniem palīdz apgūt angļu valodu. Pieredzē dalās Līga Veikšāne, Beverīnas novada Trikātas pamatskolas angļu valodas skolotāja.

Kā saliedēt klasi? Cepam kopā piparkūkas! Pieredzē dalās Aija Katkovska, Ikšķiles vidusskolas skolotāja.

Saskarsme. Iepazīšanās metodes. Pieredzē dalās Vivita Ponciusa,  psiholoģijas, saskarsmes skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K