Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 20. decembra numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Kā turpmāk tiks vērtēti skolu direktori? Lai mazinātu administratīvo un birokrātisko slogu, mainīsies valsts un pašvaldību izglītības iestāžu vadītāju profesionālās darbības novērtēšanas kārtība. Ko nosaka jaunā kārtība? Kad un kā tā tiks ieviesta praksē? Skolas Vārds uzdeva šos jautājumus Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktorei Kristīnei Strūbergai.

NUMURA INTERVIJA

Pretī Mīlestības svētkiem. „No tumsas uz gaismu, no viena mirkļa uz citu, atklājot noslēpumaino laika plūdumu, mēs ejam pa dzīvi. Tuvojoties Viņam, Radītājam, dzimst Gaisma, jo Dievs ienāk mūsos, kļūdams par Gaismu, un īstenojas ilgi gaidītais Ziemassvētku brīnums. Tam seko pats svarīgākais: kopš šī brīža mēs vairs neesam vieni – ar mums ir Dieva Dēls, kurš ir piedzimis,” tā Ziemassvētku vēsti atklāj Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) direktors priesteris Māris Ozoliņš, vienlaikus norādot, ka „ir tik daudz iespēju nesvinēt Ziemassvētkus kā Dieva Dēla piedzimšanas svētkus un liela daļa tos svin kā īpašas noskaņas, dāvanu, ģimenes vai citus līdzīgus svētkus, taču šādām svinībām nav tieša sakara ar Kristus dzimšanas svētku būtību”. Par skolu, cilvēku savstarpējām attiecībām un vērtībām globalizācijas laikmetā – sarunā ar RKĢ direktoru M. Ozoliņu.

PIEREDZE

Comenius asistentūra Beļģijā. 2012./2013. mācību gadā Comenius asistentūras programmas ietvaros es viesojos Belģijā. Asistentūrā pavadīju 9 mēnešus. Pirmajā brīdī tas šķita ļoti daudz, bet tā nemaz nebija, jo mācību gads aizritēja nemanot. Mācību noslēgumā bija sajūta, ka jūties kā savējais, kā skolas kolektīva daļa. Piedaloties jūnijā mācību procesa plānošanas sanāksmē nākamajam mācību gadam, bija pat nedaudz skumji. Stāsta Egija Laganovska, Comenius asistente.

IETEIKUMI

Kā panākt, lai bērniem iepatīkas lasīšana. Lasīšana ir svarīga bērna attīstības sastāvdaļa, un iesākumā tai būtu jābūt ar vecākiem kopīgai pieredzei, kas rada patiku pret grāmatām jau no agrīna vecuma. Lasīšanas prasmes ir nozīmīgas spēcīgas iztēles, stāstīšanas prieka un intereses par mācībām veidošanās procesā. Loverading4kids.co.uk piedāvā vairākas idejas, kā panākt, lai bērniem iepatīkas lasīšana.

IZGLĪTĪBA ĀRVALSTĪS

Šanhajas skolu galvu reibinošie mērķi. „Tas ir šokējoši,” saka Andreass Šleihers (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas pārstāvis), aprakstot Šanhajas izglītības sistēmas mērķus. Kas tad padara to tik veiksmīgu? Šleihera kungs, kurš ir šīs ik pēc trīs gadiem notiekošās testēšanas vadītājs, saka, ka Šanhaja ir uzsākusi sistemātisku ilgtermiņa projektu, lai uzlabotu savu izglītības sistēmu, šādi cerot pārveidot arī ekonomiku.

SKOLAS PSIHOHOGIĒNA

Miera un klusuma brīnumainais spēks. Iedvesmojošu spēku dod iekšējs miers, jo nesteidzīga iekšēja noskaņa tiek gan uzrunāta, gan saklausīta. Šāds iekšējs spēks paveic lielus darbus. Ikviena skolēna un skolotāja dedzīgākā vēlme ir iekšējs miers, jo visas vēlmes galu galā tiecas uz vienu mērķi – dvēseles mieru. Tomass Karlails ir teicis: „Klusums ir tā stihija, kurā top diži darbi,” – bet Konfūcijs savukārt ir paudis, ka „dižs gars vienmēr ir mierīgs un kluss”. Emersons ir sacījis: „Paklusēsim, lai varam sadzirdēt dievus čukstam.” Stāsta Kaspars Bikše, grāmatas Skolas psihohigiēna izglītojamajiem autors, lektors un publicists.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

06.01.2020 13:29

@SkolasVards: Iznācis "Pirmsskolā" jaunais numurs https://t.co/6OpCmMPfdf https://t.co/rPUDs8GvwZ

06.01.2020 13:27

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/6m1e5jrwRv

06.01.2020 13:25

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IKVD plāno izmaiņas izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditēšanā… https://t.co/PfytvvhEat

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - IZM: Vairums pašvaldību pašas izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīk… https://t.co/TtXnWTVWA3

06.01.2020 13:24

@SkolasVards: Žurnāls "Skolas Vārds" - Svarīgi - Ministre: Latvijā ap 200 skolu jādomā par izglītības pakāpes maiņu… https://t.co/Vp6D9m0nG4

27.11.2019 12:59

@SkolasVards: "Skolas Vārdu" un citus izglītības e-žurnālus abonē šeit: https://t.co/PtXZ6DZwkL https://t.co/oH0sjnaw5z

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:56

@SkolasVards: Skolotāja pieredze: Matemātika sportojot. https://t.co/f86EDfQ82K

27.11.2019 12:55

@SkolasVards: Kā plānot un realizēt starpdisciplinaritāti mācību stundās? https://t.co/f86EDfQ82K