Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla SKOLAS VĀRDS 12. aprīļa numurā lasiet:

AKTUĀLI

Pēc trīs gadiem vēlas ieviest valsts pārbaudes darbus skolēniem tiešsaistē. Pēc trīs gadiem skolās valsts pārbaudes darbus skolēni kārtos tiešsaistē, - to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas projekts, kuru šobrīd vēl saskaņo ar pašvaldībām.

Izglītības politikas plānotāji un skolu vadība Siguldā diskutē par vispārējo vidējo izglītību. Siguldas Valsts ģimnāzijā 23. martā notika ekspertu diskusija par nākotnes izaicinājumiem vispārējā vidējā izglītībā jaunā mācību satura kontekstā.

Valdība atbalsta priekšlikumu pamatizglītības apguvi sākt gadu agrāk - jau sešu gadu vecumā. Ministru kabinets 3. aprīlī atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma. Reformas ieviešanu paredzēts sākt vēl pēc gada - 2019.gada 1.septembrī. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis skaidroja, ka patlaban panākts kompromiss par to, ka sešgadnieki pirmajā klasē varēs sākt iet kā skolā, tā arī bērnudārzā, tādējādi atsakoties no sākotnējā priekšlikuma ieviest pārejas periodu.

MĀCĪBU GRĀMATA

Raibā pasaule 2. klasei. Matemātika. Mājturība un tehnoloģijas, 2. Lai integrēti apgūtu tādus mācību priekšmetus kā matemātiku, mājturību un tehnoloģijas, izdevniecībā Zvaigzne ir izdota mācību grāmata Raibā pasaule 2. klasei. Matemātika. Mājturība un tehnoloģijas, 2 kā turpinājums sešgadīgo izdevumam Skaitļi un pirkstiņdarbi un tāda paša nosaukuma grāmatai 1. klasei. Grāmatas autores ir pedagoģijas doktores: Elfrīda Krastiņa, Elita Volāne un Elga Drelinga. E. Krastiņa informē, ka atšķirībā no citiem matemātikas mācību līdzekļiem šeit matemātikā piedāvāts apgūt arī vienkāršākos kombinatorikas uzdevumu risināšanas paņēmienus, kā arī ir izvēle galvas rēķinos, turklāt grāmatā iekļauti praktiskie darbi, tādējādi rosinot bērnus meklējumu darbībai.

PIEREDZE

Minecraft. Datorspēles izmantošana stundās. Par to, kā izmantot mācībām skolēnu iecienīto datorspēli Minecraft un kā veidot skolēniem aizrautīgu ceļu mācību vielas apguvē, stāsta skolotāji.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Kā ieraudzīt domāšanas un radošuma caurviju ikvienā mācību stundā? Ikkatram dzīvē jāatrod joma, kurā viņš dzirksteļo, jūtas laimīgs, kas rada prieku un gandarījuma sajūtu. Man tā ir pedagoģija. Man joprojām patīk mācīties, iegūtās zināšanas, atziņas nodot kolēģiem, kā arī izmantot tās, lai pilnveidotu mācību procesu. Stāsta Iveta Kojāne, Mg. paed., Rīgas Valda Zālīša sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, sākumskolas skolotāja, klasvadības projekta Divi klases audzinātāji vienā klasē koordinatore, pieaugušo izglītības iestādes Radošuma pils lektore.

SKOLAS VIDE

Komandas darba nozīme. Mūsdienās viens no nozīmīgākajiem aspektiem skolu pastāvēšanai ir skolu vadītāji un viņu izpratne par vadīšanas nozīmību. Īstos komandas darba rezultātus var redzēt tikai tad, kad komandas darbs kļūst par pastāvīgu skolas kultūras sastāvdaļu un ierastu pieeju darba organizēšanā, nevis par mēneša aktualitāti.

SKOLA UN SKOLĒNS

Zemgales skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē – daudz oriģinālu tēmu. Skolēnu pētnieciskās intereses ir ļoti plašas un izvēlētās tēmas – oriģinālas. Ja aplūkojam konferences programmu, redzams: konkursam iesniegti pētījumi, sākot no lauksaimniecības tēmām un pat zāļu tējām līdz pat modernajām tehnoloģijām, piemēram, YouTube kanāla vadīšanu un youtuberu kopienas veidošanos.

SKOLAS PIEREDZE

Daugavpils 10. vidusskolas pieredze patriotiskās audzināšanas un pilsoniskās līdzdalības jomā. Skolas jaunizveidotās tradīcijas - zibakcija „Apskauj un samīļo savu valsti (skolu)!” un Baltā galdauta svētki.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Skolu tīkla optimizācija šogad skars 59 izglītības iestādes.

Pievērsīs īpašu uzmanību sociālo un emocionālo prasmju attīstīšanai skolās.

Trīs skolu audzēkņiem ļaus vēlreiz rakstīt angļu valodas eksāmena domrakstu.

Paraksta vienošanos par infrastruktūras pilnveidi vispārējās izglītības iestādēs.

METODISKIE MATERIĀLI

Stunda bioloģijā 7. Klasei. Fotosintēze – augu barošanās veids. Koncepcija: Skolēni dabaszinātnēs ticēt var tam, ko pierāda eksperimentāli. Praktiski veiktās darbības labāk paliek atmiņā, tajās ir ieinteresēti iesaistīties visi skolēni. Daiga Martinsone, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas bioloģijas un dabaszinību skolotāja.

Kādi ir mani mērķi, un kā tos sasniegt? Klases stunda 1. kursā (10. klasē). Mērķis: izvirzīt savas dzīves mērķus un pārdomāt, kā tos sasniegt. Mērķis: izvirzīt savas dzīves mērķus un pārdomāt, kā tos sasniegt. Zanda Arnicāne, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolasvēstures skolotāja un 1. kursa audzinātāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

14.06.2018 15:43

@SkolasVards: Noteiks minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasē un klašu grupā https://t.co/SuOWYv9tid via @SkolasVards

13.06.2018 14:23

@SkolasVards: Iznācis e-izdevuma "Aktuālās normatīvo aktu izmaiņas izglītībā" jūnija numurs sadarbībā ar @skolutiesibas https://t.co/xT7ih7HAyR

13.06.2018 14:22

@SkolasVards: Izsludina konkursu uz Vecpiebalgas vidusskolas direktora amata vietu https://t.co/TwDlqwaW3a via @SkolasVards

05.06.2018 15:55

@SkolasVards: RT @mariteseile: Nav jau kas, tā pa īstam, aizstāvētu bērnu intereses. Politiķiem-tūliņ vēlēšanas, LIZDAi aktuālākas izdienas pensijas skol…

24.05.2018 15:50

@SkolasVards: Vai ir iespējamas pārmaiņas bez piepūles? https://t.co/SA51YRxp4M via @SkolasVards

18.05.2018 09:21

@SkolasVards: RT @irLV: Izglītības reformai draud iesprūšana Saeimā. Kāpēc, lasiet @irLV - https://t.co/ish603ovKl https://t.co/tZLBt0ojQ7

18.05.2018 09:14

@SkolasVards: RT @calislv: Profesore Gunta Ancāne: tāds fenomens kā bērna 'niķi' nepastāv https://t.co/Do0BVXurQK

18.05.2018 09:06

@SkolasVards: RT @LU_SIIC: Aicinām dabaszinātņu un matemātikas skolotājus dalīties ar veiksmīgām metodiskām idejām konferencē, aizpildot elektronisku pie…

16.05.2018 14:47

@SkolasVards: RT @LA_lv: Kvalitāte mazās skolas no reorganizāciju “cirvja” neglābj: aktīvi samazina sākumskolas | https://t.co/U5BKEs3exq https://t.co/Gw…

09.05.2018 13:58

@SkolasVards: Iezīmējas uzskatu atšķirības par iecerēto mācību satura maiņu sportā https://t.co/Ilr691PiWi via @SkolasVards