"Iespējamā misija" un LU parakstījuši sadarbības līgumu jaunās skolotāju sagatavošanas programmas īstenošanā

12.11.2019

Nodibinājums "Iespējamā misija" (IM) un Latvijas Universitāte (LU) parakstījuši sadarbības līgumu, kas paredz pienākumu un atbildību sadalījumu jaunās skolotāju sagatavošanas programmas īstenošanā. Sadarbības līguma mērķis ir panākt, lai no 2020.gada 1.septembra vismaz 100 profesionāļu ar iepriekš iegūtu augstāko izglītību sāktu darbu skolās, vienlaicīgi apgūstot pedagoģiskās prasmes un zināšanas darba vidē balstītās mācībās.

Šobrīd viens no lielākajiem izaicinājumiem izglītības nozarē Latvijā ir kritisks skolotāju trūkums. Latvijas augstskolas piedāvā kopumā 69 pedagoģijas studiju programmas un to skaits apgrūtina vienotu skolotāju izglītības attīstību un virzību. Lai mācību procesā ieviestu kompetencēs balstītu izglītības saturu, augstskolām ir jāsagatavo skolotāji, kuri jauno pieeju spēs īstenot, informēja nodibinājuma komunikācijas vadītāja Antra Birzule.

Tāpat viņa norādīja, ka satraucošs ir pedagoģijas programmās studējošo vispārējās izglītības līmenis, jo šajās programmās uzņemto studentu rezultāti vidusskolas centralizētajos eksāmenos ir zemāki par vidēji uzrādīto sniegumu uzņemšanā citās studiju jomās. 

Jaunā skolotāju sagatavošanas pieeja paredz darba vidē balstītu studiju principu un nozīmīgu jauna skolotāja atbalsta mehānismu ne tikai studiju laikā, bet arī nākamajā gadā pēc kvalifikācijas iegūšanas. Saskaņā ar parakstīto līgumu, IM atbildība ir vienotas kandidātu piesaistes komunikācijas un topošo skolotāju atlases īstenošana, piesaistīt mācībām programmā un darbam skolās mērķtiecīgus, motivētus un zinošus dažādu mācību priekšmetu potenciālos skolotājus.

Kandidātu piesaisti IM veiks, ņemot vērā skolu un vakanču vajadzības, kā arī pašvaldībā pieejamos sociālos un dzīvesvietas risinājumus, norādīja Birzule.

IM direktors Kārlis Kravis atzīmēja, ka sadarbībā ar LU nodibinājums veicinās augsti kvalificētu studentu piesaisti un praksē balstītu mācību īstenošanu, kā arī īpaši rūpēsies par nepieciešamo profesionālā un sociālemocionālā atbalsta mehānismu nodrošināšanu.

Arī LU prorektore Ina Druviete pauda pārliecību, ka sadarbība ar IM sniegs iespēju skolotāja profesijai un darbam skolās piesaistīt zinošus un motivētus kandidātus, kā arī viņa uzsvēra, ka LU sniegs unikālu studētgribētāju piesaistes un atlases pieredzi.

2020.gada janvārī sāksies vienota studentu piesaistes kampaņa un arī kandidātu atlase, lai jau nākamā gada rudenī jaunie skolotāji sāktu darbu skolās visā Latvijā.

LETA informācija

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

18.02.2020 14:41

@SkolasVards: Kurš labāks – mamma vai tētis? Katram no vecākiem bērna sirdī ir sava neaizstājama vieta, kuru viņš vai nu spēj aiz… https://t.co/yxC5nQTMHF

18.02.2020 14:40

@SkolasVards: Rīkojies mobinga situācijā: Atpazīsti, Saki, Aktivizē un Palīdzi! https://t.co/OOBfuNadQI

18.02.2020 14:40

@SkolasVards: Bērniem nepatīkams un biedējošs saturs internetā?! Kā rīkoties?! Padomi sarunai ar bērnu. Padomi drošības uzstādīj… https://t.co/p5ZTsbJ4Oc

18.02.2020 14:38

@SkolasVards: Bērns redzēja pornogrāfiju – nu un kas? https://t.co/OOBfuNadQI

18.02.2020 14:38

@SkolasVards: Trauma, kas turpinās caur paaudzēm. https://t.co/OOBfuNadQI

18.02.2020 14:36

@SkolasVards: Iznācis e-žurnāla "Vecākiem" jaunais numurs! https://t.co/OOBfuNadQI https://t.co/uBwn3fYtSk

13.02.2020 14:22

@SkolasVards: RT @IzglitibaunK: Matemātikas popularizēšanai izveido pirmo digitālo izlaušanās spēli Latvijā > Ziņas | Izglītība un kultūra https://t.co/a…

13.02.2020 14:22

@SkolasVards: RT @IzglitibaunK: Skolēnu individuālo kompetenču un spēju attīstīšanai būs pieejami vairāk nekā divi miljoni eiro > Ziņas | Izglītība un ku…

13.02.2020 14:21

@SkolasVards: RT @IzglitibaunK: Cenšas visus uzklausīt un nebūt vienaldzīgs. Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais amatā stājās pirms trim gadie…