Līdz ar jauno mācību gadu Latvijas reģionos darbu uzsāks 30 droša interneta vēstneši

31.08.2017

Latvijas Drošāka interneta centrs (LDIC) "Drossinternets.lv" apmācījis 30 vēstnešus, lai veicinātu efektīvāku reģionos dzīvojošo bērnu, vecāku un skolotāju apmācību, informēja centra pārstāvis Kaspars Līcītis.

Apmācībās piedalījās 30 Latvijas reģionos dzīvojoši brīvprātīgie aktīvisti, galvenokārt pedagogi, skolu darbinieki un bibliotekāri, kuri uzsāks savu darbu līdz ar jauno mācību gadu.

Drošāka interneta centra apmācības seminārā piedalījās dalībnieki no Rīgas, Saulkrastiem, Tukuma, Saldus, Aizkraukles, Silenes novada Skrudalienas pagasta, Ogres, Madlienas pagasta, Cēsīm, Limbažiem, Jelgavas, Kandavas, Ķekavas, Balviem, Viļakas, Krāslavas novada, Jaungulbenes pagasta, Vārkavas, Upmalas pagasta, Līvāniem, Talsiem, Pļaviņām.

Katrs semināra dalībnieks saņēma jau izstrādātu nodarbību plānu un izdales materiālus, lai sagatavotos un vadītu nodarbību dažāda vecuma mērķauditorijām.

Drošāka interneta vēstneša uzdevums ir brīvprātīgi vadīt nodarbības sava novada bērniem, vecākiem un pedagogiem par drošību internetā, tostarp par riskiem un apdraudējumiem, ar kuriem bērni visbiežāk sastopas, lietojot sociālos tīklus, ziņojumapmaiņas platformas un modernās tehnoloģijas.

Vēstneši apmācīs bērnus rīkoties interneta vidē droši, palīdzot apgūt sociālo tīklu un viedierīču drošības iestatījumu pareizu lietošanu, lai pasargātu sevi no nevēlamas saziņas un ierobežotu piekļuvi savā profilā izvietotajai informācijai. Drošāka interneta centra brīvprātīgie palīgi sniegs arī padomus, nonākot nepatīkamā situācijā, piemēram, ja bērns internetā ticis pazemots, saņēmis draudus vai kāds svešinieks viņu sācis šantažēt. Svarīgs vēstnešu uzdevums ir palīdzēt bērniem apgūt medijpratību un kritisko domāšanu.

Apmācību laikā vēstneši izmantos arī LDIC izdoto grāmatu "Planāeta 7" par drošu un atbildīgu interneta lietošanu bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem. Grāmata bez maksas tiks izplatīta arī Latvijas skolās.

LDIC vadītāja Maija Katkovska norāda, ka centra mērķis ir panākt, lai katrā Latvijas reģionā būtu LDIC apmācīts profesionālis, kas iegūtās zināšanas nodotu tālāk sava novada skolēniem, vecākiem, pedagogiem un bibliotekāriem par to, kā droši lietojams internets, un spētu uz vietas konsultēt problēmsituācijās.

Arī turpmāk Drošāka interneta centrs rīkos regulāras brīvprātīgo vēstnešu apmācības un informācijas apmaiņas seminārus zināšanu papildināšanai.

Latvijas Drošāka interneta centra darbību nodrošina Latvijas Interneta asociācija (LIA) sadarbībā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un Latvijas Pašvaldību mācību centru, liecina informācija LIA mājas lapā. Projekta darbības periods ir no 2016.gada jūlija līdz 2018.gada decembrim un projekta īstenošanai 50% finansējumu nodrošina Eiropas Komisijas CEF (Connecting Europe Facility) programmas, savukārt nacionālo līdzfinansējumu nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Aizsardzības ministrijas pakļautībā ešošai Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts "Cert.lv".

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

22.09.2017 09:09

@SkolasVards: Iznācis @SkolasVards jaunais numurs https://t.co/f86EDfQ82K https://t.co/pqYjpunANI

22.09.2017 09:05

@SkolasVards: LPS: Centralizēto eksāmenu rezultāti laukos un lielajās pilsētās ievērojami neatšķiras https://t.co/PtseDAeWyd via @SkolasVards

22.09.2017 09:04

@SkolasVards: Lai novērtētu katra bērna individuālo progresu, iesaka samazināt obligāto valsts pārbaudījumu skaitu https://t.co/odUdh5xMfo

22.09.2017 09:04

@SkolasVards: Mācību saturu vidusskolā nākotnē varētu apgūt dažādos līmeņos https://t.co/AVyuX0n4Gb via @SkolasVards

21.09.2017 10:59

@SkolasVards: RT @zaneolina: Skaties tiešraidi no Skola2030 konferences "Vērtēt, lai mācītos" no plkst 10:30 https://t.co/2MBzd1WHqh Paldies @Lattelecom

20.09.2017 09:37

@SkolasVards: Pašvaldību savienība iestājas par ilgāku pārejas periodu skolas gaitu sākšanai no sešu gadu vecuma https://t.co/urB4aP5Qc7 via @SkolasVards

19.09.2017 17:04

@SkolasVards: Atsevišķas Sēlijas pašvaldības plāno uzturēt mazākās pamatskolas https://t.co/2EYLVBDqdX via @SkolasVards

19.09.2017 09:26

@SkolasVards: Skolu tīkla sakārtošanā arī turpmāk fokusēsies uz vidusskolas posmu https://t.co/JyB4fOT8yc via @SkolasVards

18.09.2017 16:42

@SkolasVards: Izglītības satura centrs plāno pārveidot metodiskā atbalsta sniegšanu un koordinēšanu https://t.co/rSzbdGc7ki via @SkolasVards

18.09.2017 16:39

@SkolasVards: Šogad 10.klase nav atvērta 26 vidusskolās https://t.co/4alZudvGV6 via @SkolasVards