Līdz ar jauno mācību gadu Latvijas reģionos darbu uzsāks 30 droša interneta vēstneši

31.08.2017

Latvijas Drošāka interneta centrs (LDIC) "Drossinternets.lv" apmācījis 30 vēstnešus, lai veicinātu efektīvāku reģionos dzīvojošo bērnu, vecāku un skolotāju apmācību, informēja centra pārstāvis Kaspars Līcītis.

Apmācībās piedalījās 30 Latvijas reģionos dzīvojoši brīvprātīgie aktīvisti, galvenokārt pedagogi, skolu darbinieki un bibliotekāri, kuri uzsāks savu darbu līdz ar jauno mācību gadu.

Drošāka interneta centra apmācības seminārā piedalījās dalībnieki no Rīgas, Saulkrastiem, Tukuma, Saldus, Aizkraukles, Silenes novada Skrudalienas pagasta, Ogres, Madlienas pagasta, Cēsīm, Limbažiem, Jelgavas, Kandavas, Ķekavas, Balviem, Viļakas, Krāslavas novada, Jaungulbenes pagasta, Vārkavas, Upmalas pagasta, Līvāniem, Talsiem, Pļaviņām.

Katrs semināra dalībnieks saņēma jau izstrādātu nodarbību plānu un izdales materiālus, lai sagatavotos un vadītu nodarbību dažāda vecuma mērķauditorijām.

Drošāka interneta vēstneša uzdevums ir brīvprātīgi vadīt nodarbības sava novada bērniem, vecākiem un pedagogiem par drošību internetā, tostarp par riskiem un apdraudējumiem, ar kuriem bērni visbiežāk sastopas, lietojot sociālos tīklus, ziņojumapmaiņas platformas un modernās tehnoloģijas.

Vēstneši apmācīs bērnus rīkoties interneta vidē droši, palīdzot apgūt sociālo tīklu un viedierīču drošības iestatījumu pareizu lietošanu, lai pasargātu sevi no nevēlamas saziņas un ierobežotu piekļuvi savā profilā izvietotajai informācijai. Drošāka interneta centra brīvprātīgie palīgi sniegs arī padomus, nonākot nepatīkamā situācijā, piemēram, ja bērns internetā ticis pazemots, saņēmis draudus vai kāds svešinieks viņu sācis šantažēt. Svarīgs vēstnešu uzdevums ir palīdzēt bērniem apgūt medijpratību un kritisko domāšanu.

Apmācību laikā vēstneši izmantos arī LDIC izdoto grāmatu "Planāeta 7" par drošu un atbildīgu interneta lietošanu bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem. Grāmata bez maksas tiks izplatīta arī Latvijas skolās.

LDIC vadītāja Maija Katkovska norāda, ka centra mērķis ir panākt, lai katrā Latvijas reģionā būtu LDIC apmācīts profesionālis, kas iegūtās zināšanas nodotu tālāk sava novada skolēniem, vecākiem, pedagogiem un bibliotekāriem par to, kā droši lietojams internets, un spētu uz vietas konsultēt problēmsituācijās.

Arī turpmāk Drošāka interneta centrs rīkos regulāras brīvprātīgo vēstnešu apmācības un informācijas apmaiņas seminārus zināšanu papildināšanai.

Latvijas Drošāka interneta centra darbību nodrošina Latvijas Interneta asociācija (LIA) sadarbībā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un Latvijas Pašvaldību mācību centru, liecina informācija LIA mājas lapā. Projekta darbības periods ir no 2016.gada jūlija līdz 2018.gada decembrim un projekta īstenošanai 50% finansējumu nodrošina Eiropas Komisijas CEF (Connecting Europe Facility) programmas, savukārt nacionālo līdzfinansējumu nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Aizsardzības ministrijas pakļautībā ešošai Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts "Cert.lv".

Komentēt:

Abonētājiem

Ienāc ar savu paroli un lasi žurnālus jebkurā laikā!

Ja esi aizmirsis savu paroli, spied šeit

Ja vēl neesi abonējis žurnālus, iepazīsties ar abonēšanas piedāvājumu šeit

22.02.2018 19:45

@SkolasVards: Uzsver nepieciešamību vienā mācību priekšmetā atkal apvienot Latvijas un pasaules vēsturi https://t.co/WEYwruX9xe via @SkolasVards

22.02.2018 19:40

@SkolasVards: Jaunā mācību satura apspriešanā atbalsta priekšlikumu otro svešvalodu sākt apgūt jau no 4.klases https://t.co/TyVGoiTvDP via @SkolasVards

22.02.2018 15:30

@SkolasVards: Sabiedriskās apspriešanas laikā jaunais mācību saturs kopumā vērtēts atzinīgi https://t.co/OpNZm1mkVO via @SkolasVards

22.02.2018 15:29

@SkolasVards: ST : Normas par pedagoga tiesībām pieteikties kvalitātes novērtēšanai izdotas, pārkāpjot varas dalīšanas principu… https://t.co/ve3zZ9UMPJ

21.02.2018 11:35

@SkolasVards: Iznācis "Skolas Psiholoģija" jaunais numurs. https://t.co/aBALfQ3oX9 https://t.co/80iPY4jXcp

21.02.2018 11:34

@SkolasVards: Iznācis @SkolasVards jaunais numurs. https://t.co/f86EDfQ82K https://t.co/TH1NCKuuPj

19.02.2018 10:32

@SkolasVards: Vai "Millenium" paaudzei ir svarīga izglītība? https://t.co/YqE7bpLkLF via @SkolasVards

13.02.2018 14:34

@SkolasVards: Skolas direktore: Internātskolu finansēšanas modelis ir jāmaina https://t.co/xRm5zlJjtn via @SkolasVards

08.02.2018 19:36

@SkolasVards: Skolotājs nedrīkst dusmoties? Ja skolotājs ir emocionāli uzvilcies, ir grūtāk koncentrēties, un rodas loģiska nep… https://t.co/sINk42hfzK

08.02.2018 19:36

@SkolasVards: Vēstures pārbaudes darbu veidošanas metodika kavējas 20 gadus senā vēsturē. Stāsta Vēstures skolotāju biedrības vad… https://t.co/mNmGf14Hus