Žurnāls "Izglītība un Kultūra"

E-laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 22. augusta numurā lasiet:

INTERVIJA

Mana virzība ir iešana uz rezultātu”. “Domāju nevis no tā punkta, kas mani ierobežo, bet no tā, kas ir vajadzīgais optimālam rezultātam, maksimumam,” intervijā laikrakstam “Izglītība un Kultūra” stāsta izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Sagaidot jauno mācību gadu, viņa mudina skolotājus doties ceļā, kas ved uz rezultātu.

ZIŅAS

Viengadīgas skolotāju sagatavošanas programmas ieviešanai līdz 2022. gada vidum nepieciešami teju trīs miljoni eiro.

Līdz ar jauno mācību gadu atklās Antuāna Duanela kino skolu jauniešiem.

Šogad sāks pakāpenisku pāreju uz jaunajiem mazākumtautību izglītības modeļiem pamatizglītībā.

Rīgas dome aicina skolas pieteikt pedagogus balvām "Zelta pildspalva" un "Zelta stipendija".

AKTUĀLI

Šā gada diplomētie skolotāji skaitļos un faktos. Vislielākais pedagoģijas studiju programmu absolventu skaits – 113 – bijis LiepU, seko LU – 104, DU – 99, bet RTA – 48. Laikraksts vēlējās noskaidrot, kāda ir tendence, vai absolventu izvēlētā darbavieta ir skola.

SARUNA AR SKOLOTĀJU

Skolotāja: tu visu laiku esi ierauts interesantā virpulī. Vita Opmane ir viena no jaunajām skolotājām, kas šogad absolvējusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti un jau studiju laikā sākusi strādāt Šimona Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolā. „To, ka skolotāja profesija patiesi ir mans aicinājums, sapratu brīdī, kad tas iedvesmoja un motivēja no rīta celties, lai ātrāk varētu doties pie bērniem,” stāsta sākumskolas skolotāja V. Opmane.

STIPENDIJA

Morusu ģimenes stipendija. Vītolu fondā šovasar tapusi jauna stipendija – Morusu ģimenes stipendija. Un tās pamatā ir stāsts par stipru ģimeni, par no paaudzes paaudzē iemantotām izcilām prāta spējām, par iedzimtu augstu inteliģenci un par vēlmi turpināt dzimtas tradīciju – visus savus spēkus ziedot, strādājot Latvijas nākotnei.

ATBILD JURISTS

Uz lasītāju jautājumiem par dažādiem juridiskiem jautājumiem, kas rodas skolas darbā, atbild Kristaps Runts, jurists, sertificēts darba aizsardzības un personas datu aizsardzības speciālists.        

1. Papildu vienošanās slēgšana pie darba līguma divu darba līgumu gadījumā.

2. Blakus darba tiesiskā daba.

3. Uzteikuma saņemšanas termiņš.

4. Piemaksa par papildu darbu.

5. Grozījumu veikšana izglītības iestādes nolikumā.

6. Iesnieguma juridiskais spēks, kas iestādei nosūtīts pa e-pastu.

FESTIVĀLS

Neformālo pianistu alternatīvajam festivālam konkursam „Mažors” – divdesmitā gadskārta.

GRĀMATU PLAUKTS

 

Izdevuma saturs pieejams abonētājiem.