Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla "Pirmsskolā" maija numurā lasiet:

IESPĒJAS

Aplis, trijstūris un kvadrāts Pikaso gleznās. Mākslu nevar paskaidrot, taču mākslas darbos var atklāt elementus, ko bērns var atpazīt, piemēram, ģeometriskās formas. Vai deguns izskatās pēc trijstūra? Vai acis var būt apļi? Vai mēs varam redzēt kaut ko no vairākām pusēm vienlaicīgi – kā Pikaso to atainoja savās gleznās?

PIRMSSKOLAS PIEREDZE

Gardēžu dienas. Ar mērķi sniegt bērniem zināšanas un izpratni par veselīgu dzīvesveidu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē Mežrozīte visu mācību gadu tika īstenots projekts Esi vesels. Viena no projekta aktivitātēm bija Gardēžu dienas, kas tika organizētas kā praktiska darbošanās – veselīga ēdiena gatavošana visās vecuma grupās.

No sarunas līdz darbiem. Atskatoties uz aprīļa notikumiem, ar prieku saņēmām ziņas no Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes Austriņa, kur līdztekus aktīvai pieaugušo un bērnu darbībai apkārtnes sakopšanā ir izdevies organizēt arī pirmsskolas telpu remontu.

 AUSTRĀLIJAS PIEREDZE

 Ikdienas aktivitātes Austrālijas bērnu centrā. Turpinot sadarbību ar skolotāju Katrīnu Balodi, kura strādā Austrālijā, Sidnejas pašvaldības bērnu centrā, esam saņēmuši informāciju par jaunākajām maijā īstenotajām bērnu aktivitātēm.

 SARUNA

 Noticiet sev! Kā strādāt, dzīvot un sadzīvot šādos patiesi, reāli pastāvošos apstākļos? Vai tie ir tikai ārējie draudi, vai tomēr arī katra cilvēka personīgā atbildība un izvēle? Uz sarunu  aicinājām gan pirmsskolas izglītības jomas, gan psiholoģijas speciālisti Rīgas 5. pirmsskolas izglītības iestādes Čiekuriņš vadītāja Ivetu Zaķi.

AKTUĀLI

Tehnoloģiju izmantošana pirmsskolās. Vēl pirms kāda laika pirmsskolas pedagogi uz jautājumu, kā ir ar tehnoloģiju izmantošanu pirmsskolās, atbildēja visai izvairīgi. Viena daļa pieminēja pašu pedagogu samērā vājās tehnoloģiju lietošanas prasmes un ne pārāk lielo materiāltehnisko nodrošinājumu, citi – datoru nevēlamo ietekmi.

 TĀLĀKIZGLĪTĪBA

 Tālākizglītība – Rīgas 1. valodu skolas pieredze. Tikai tad, ja skolotājs prot izmantot skolas metodi, sagatavot atbilstošus uzskates līdzekļus un radīt noteiktu mācību vidi, var uzskatīt, ka ir iespējama pilnvērtīga valodas mācīšana.

 GATAVOJAM PAŠI

 Piepildīts laiks. Elīna Ķerģe ir trīs dēlu – Haralda (6 gadi), Eduarda (5 gadi) un Armanda (2 gadi) – māmiņa, kura prot un kopā ar dēliem un ar vīra atbalstu gatavo dažādas attīstošās spēles un ikdienas rotaļām noderīgas lietas.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)