Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla "Pirmsskolā" jūnija numurā lasiet:

PIRMSSKOLAS PIEREDZE

Gardēžu aktivitātes vasarā. Mūsu e-žurnāla maija numurā lasījām Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē Mežrozīte organizēto Gardēžu dieniņu aprakstu. Tagad, šķiet, noderīgs varētu būt pirmsskolas izglītības skolotājas Daces Briedes apkopotais pieredzes materiāls par garšas sajūtu attīstīšanu, kurā piedāvātas pēctecīgas, dažādiem bērnu attīstības līmeņiem, vajadzībām un spējām atbilstošas aktivitātes.

PRAKTISKI UN NODERĪGI

Eksperimenti un pētījumi. Piedāvājam Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes Margrietiņa pirmsskolas izglītības skolotājas Ingunas Irbes īstenoto eksperimentu un pētījumu satura aprakstu iepazīstināšanai ar dabas objektiem. Skolotāja uzskata, ka svarīgi ir nevis sniegt gatavas zināšanas, bet iemācīt vērot, pētīt un domāt, kā arī secināto izmantot sadzīvē. Savācot un izmantojot daudzveidīgus materiālus un metodes, var panākt vēlamo rezultātu – bērni mācību tematu apgūst ar interesi.

RADOŠĀS NODARBĪBAS

Dažādu tehniku izmantošana tēlotājmākslas nodarbībās. Vizuālā māksla ir viens no veidiem, kā audzināt bērnos skaistuma izjūtu. Bērni mācās orientēties apkārtējās – tik daudzveidīgās un skaistās – pasaules lielumā, formā un krāsā. Zīmējot bērns attīsta savu redzesloku un sekmē izpratni par pasaules norisēm, viņš iemācās akcentēt vides nianses. Tādējādi bērns iegūst daudzas pozitīvas iemaņas turpmākajai dzīvei – tās nemanāmi tiek ieaustas ikdienā.

 

SKOLOTĀJAS PIEREDZE ĀRVALSTĪS

Rūpes par vidi. Darbīga, nesteidzīga gaisotne – tā varētu raksturot sajūtas, vērojot bērna darbošanos Montesori sagatavotās vides pirmsskolā. Sakārtota un izziņas materiāliem bagāta vide, skaidra un konsekventa pieaugušo attieksme sekmē bērna dabisko darbošanos un zinātkāri, iedrošina jauniem atklājumiem un sniedz ticību saviem spēkiem. Katrā bērnā ir potences, rezerves un spējas.  Skolotāja Liene Ķēniņa no Montesori bērnudārza Bergenā, Norvēģijā.

SPORTA NODARBĪBAS

Jūras svētki . Jūras un zvejnieku svētki Latvijā ir kļuvuši par kultūrvēsturisku vērtību. To svinēšanas tradīcijas Latvijā aizsākušās 1936. gadā, un svētki noris ik gadu jūlija otrajā nedēļas nogalē. Kā ierasts, arī pirmsskolās organizētie pasākumi ir saistīti ar sabiedrībā notiekošajām aktivitātēm. Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvam jau ir pieredze šo svētku atzīmēšanā, tādēļ ar sporta skolotājas Ludmilas Kartenko atsaucību varam piedāvāt idejas tematisku sporta aktivitāšu organizēšanai.

IR VĒRTS ORGANIZĒT

Vides izglītība un praktiska pieredze koku stādīšanā. Lai rosinātu pirmsskolas vecuma bērnus izzināt vides tēmas un veidotu viņu kā saimnieku atbildīgu izpratni par apkārtni, Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādē Austriņa tika organizēts izglītojošs pasākums – Valmieras kinostudijas mākslinieku muzikāla izrāde Tīrelis – Netīrelis.

GATAVOJAM  PAŠI

Sēklu virtenītes. Augļu un ogu laikā, kad ir gardēžu prieki, katrs pirmsskolēns pazīst un izmanto vēl kādu dabas dotu bagātību – sēklas. Tagad ir īstais laiks, kad jāsāk vākt augu sēklas turpmākajām rudens, ziemas un pavasara daudzveidīgajām radošajām aktivitātēm. Tomēr ir darbiņi, kurus jāveic ar tikko no augļa atdalītām sēklām, – virteņu gatavošana. Tādēļ steidzam iepazīstināt žurnāla lasītājus ar Rūjienas pilsētas speciālās pirmskolas izglītības iestādes Vārpiņa pirmsskolas izglītības skolotājas Silvijas Auniņas pieredzes materiālu – rotaļvingrinājumu ar sēklu virtenēm.

NOTIKUMS

Latvijas talantīgās meitenes. Jau devīto gadu biedrība Emergo sadarbībā ar meiteņu  žurnālu Avene rīko Latvijas talantīgo meiteņu festivālu. Festivāla – konkursa mērķis ir dot iespēju talantīgiem bērniem no Rīgas un Latvijas novadiem  demonstrēt savas spējas. Piedalīšanās konkursos palīdz attīstīt bērnu talantus, veidot personību, iegūt pieredzi un motivē gūt turpmākus sasniegumus.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)