Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla "Pirmsskolā" 30.augusta numurā lasiet:

AKTUĀLI JAUTĀJUMI

Ko darīt, ja bērns melo? Kā veidojas bērna kauna sajūta? Kā mācīt bērnam būt pieklājīgam? Atbild Baiba Gerharde, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārste, psihoterapeite.

TĀLĀKIZGLĪTĪBA

Marte Meo – mans drošais pamats. Skolotājiem un vecākiem. Marte Meo metodes galvenos pamatprincipus izvērtē videoanalīzē – tiek nofilmēta kāda ikdienas situācija un pēc tam, kopīgi skatoties, tiek vērtēta bērna un pieaugušā sadarbība. Tieši ar video palīdzību var pamanīt komunikācijas nianses, ko ikdienas dzīvē un steigā var nepamanīt. Stāsta Inese Taube, psiholoģe, Marte Meo terapeite, kolēģu trenere.

PIEREDZE

Rūpes par bērnu drošību. Viens no izglītības iestāžu aktuālajiem uzdevumiem septembrī ir sekmēt bērnu zināšanas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem un veidot rīcības prasmes ikdienas situācijās. Piedāvājam ieskatu Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Vālodzīte struktūrvienības Krācītes skolotājas Ingas Čerņavskas izstrādātajā un arī praktiski īstenotajā metodiskajā materiālā – grāmatā ĀBECĪTE mazajiem gājējiem.

IR VĒRTS ORGANIZĒT

Sporta aktivitātes svaigā gaisā. Bērnu fizisko attīstību veicinošas darba formas pirmsskolā ir dažādas un daudzveidīgas. Īpaši vērtīgas ir kustību aktivitātes, kas tiek organizētas svaigā gaisā. To apliecina arī Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes Zīlīte sporta skolotājas Anitas Luckānes pieredze.

METODISKAIS MATERIĀLS

Vasaras raibumi Pīlādzītī. Ar Krāslavas novada pirmsskolas izglītības skolotāju metodiskās apvienības vadītājas Jeļenas Vorošilovas atsaucību jau vairākkārt esam publicējuši Krāslavas novada pirmsskolas pedagogu izstrādāto metodisko materiālu aprakstus un aktuālu informāciju par aktivitātēm izglītības iestādēs. Nu esam saņēmuši jaunākās ziņas par augusta notikumiem pirmsskolas izglītības iestādē Pīlādzītis.

AKTIVITĀTES

Vasara kā pasaka! Tā Daugavpils pilsētas 27. pirmsskolas izglītības iestādes Mana Mārīte pedagogi raksturo iestādē organizētās aktivitātes. Par Manas Mārītes vasaras darbiem stāsta vadītājas vietniece Jūlija Sivačova, vadītāja Nataļja Isate un vadītājas vietniece Jeļena Gerasina.

VALODA

Pieredze valodas apgūšanas organizēšanā. Daugavpils pilsētas 29.pirmsskolas izglītības iestāde ir Latvijā vienīgā, kur viena no mācību valodām ir poļu valoda. Aicinājām iestādes vadītāju Anželu Dubovsku iepazīstināt žurnāla lasītājus ar pirmsskolas darbību un pieredzi valodu apguves organizēšanā.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)