Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla PIRMSSKOLĀ septembra numurā lasiet:

AKTUĀLA TĒMA

Attīstoša disciplīna. Disciplinējošas metodes bērniem, jo sevišķi pirmsskolas izglītības iestādēs, ir aktuāls jautājums, kas nodarbina gan vecāku, gan skolotāju prātus. Nereti rodas jautājumi visiem bērna uzvedības koriģēšanā iesaistītajiem. Bērniem līdz 6 gadu vecumam veidojas un nostiprinās piesaiste, emociju regulācija, priekšstati par sevi, pasauli, citiem cilvēkiem, sava attieksme pret apkārt notiekošo, vērtības un citi nozīmīgi psiholoģiski aspekti. Šis pamats lielā mērā nosaka bērna turpmāko psihoemocionālo attīstību un iespēju sevi realizēt kā laimīgu un veiksmīgu personību.

IR VĒRTS ORGANIZĒT

Dzejas dienas pirmsskolā. Mūsdienu plašajā tehnoloģiju pasaulē grūti piesaistīt bērnu uzmanību, klausoties dzeju, tādēļ pirmsskolas skolotājam nākas būt radošam, mazliet izaicinošam, draiskulīgam, vienu vārdu sakot, citādam. Ievērojot tradīciju, septembri Latvijā saucam par Dzejas mēnesi. Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādei Zvaniņš jau vairākus gadus ir tradīcija organizēt tematisku pasākumu, veltītu dzejas dienām. Mūsu mērķis – iepazīstināt iestādes bērnus ar Latvijas kultūras mantojumu, popularizēt valsts un pilsētas dzejas dienu tradīcijas, aicināt arī citus mīlēt Raini, Aspaziju un citus latviešu dzejniekus. Pieredzē dalās Jūrmalas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe Ilze Veidmane.

ROTAĻNODARBĪBA

Rotaļnodarbība 4 gadus veciem bērniem Dažādas mājas. Tēma: metodiski pareizas nodarbības vadīšana gramatiski pareizas runas veidošanā. Attīstošie uzdevumi: veicināt uzmanības koncentrēšanas, pārslēgšanās īpašību veidošanos un attīstīt redzes uztveri. Pieredzē dalās pirmsskolas skolotājas: Džeina Vīksna, Leongina Krasņakova.

PASĀKUMA SCENĀRIJS

Putras dienas pasākums. Pirms šīs ludziņas parādīšanas un lielās putras vārīšanas bijām arī zemnieku saimniecībā, lai aplūkotu graudus, govis un skaistās gladiolas. Pasākuma scenāriju piedāvā Dace Kalniņa, pirmsskolas skolotāja.

ROTAĻNODARBĪBA / SPORTS

Rotaļnodarbība 5–6 gadus veciem bērniem, izmantojot ārstniecisko vingrošanu. Nodarbības mērķis: balsta kustību aparāta un plakanās pēdas profilakse, izmantojot ārstniecisko vingrošanu. Pieredzē dalās pirmsskolas skolotājas: Džeina Vīksna, Leongina Krasņakova

PIEREDZE

Kā bilingvālās mācības organizējam mēs, pirmsskolēni? Strādājot par pirmsskolas izglītības skolotāju vecākajā grupā, atbilstoši nedēļas tēmai esmu izstrādājusi darba lapas latviešu valodas apguvei par šādām tēmām: Es, Mana ģimene, Mana māja, Mana dzimšanas diena, Manas rotaļlietas, Es dzīvoju..., Es rudenī u.c., kuras bērni kopā ar vecākiem nedēļas laikā aizpilda mājās, kad pirmsskolā tiek apgūta konkrētā tēma. Pieredzē dalās Laura Ozoliņa, Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja.

IDEJAS

Mana Mārīte iedvesmo pirmsskolas skolotājus jaunām idejām. Šogad Daugavpils 27. pirmsskolas izglītības iestāde Mana Mārīte īstenoja jaunu projektu, kura mērķis ir izveidot bērnu priekšstatu par dažādu valstu kultūrvērtībām un pasaules kulinārijas noslēpumiem. Projekta metodes pamatā ir bērnu patstāvīgā darbība: bērns apgūst apkārtējo pasauli un jaunas zināšanas atklāj produktīvā darbībā. Stāsta Daugavpils 27.pirmsskolas izglītības iestādes Mana Mārīte vadītājas vietniece Jūlija Sivačova.

GATAVOJAM PAŠI

Zīļuks Stiebru ciemā. Lasot par Zīļuku, man radās ideja to iedzīvināt uzskatāmā veidolā – tādā, kuru var paturēt arī rokās. Tādējādi filcējot radās mūsu Zīļuks – lielām, spožām un zilām acīm. Tādām, kas plaši raugās pasaulē un meklē jaunus piedzīvojumus. Radot Zīļuku, protams, kļuva skaidrs, ka viens pats viņš nevar pastāvēt, jo tam vienkārši nebūtu jēgas. Tā radās ideja par Stiebru ciemu – vietu, kur Zīļukam satikt visdažādākās radībiņas – ūsaiņus, posmaiņus, kažokaiņus, punktaiņus. Pieredzē dalās Maija Ingeleviča, Trikātas pamatskolas pirmsskolas skolotāja.

PASĀKUMS

Tematiskā pēcpusdiena Krāsu spēles. Šo pasākumu organizējām rudenī kā krāsu nedēļas noslēgumu, kad dabā krāsu netrūkst un varavīksne no vasaras bērniem vēl atmiņā. Piedalās: 5–6 gadus veco bērnu pirmsskolas grupas. Pasākuma mērķis: izzināt kopā ar bērniem, kādas krāsas ir varavīksnē un kā tās sauc. Pieredzē dalās Straupes pamatskolas pirmsskolas grupas skolotāja Elita Rence.

PIEREDZE

Tēva diena Pienenītē.  Ik dienu Latvijā un pasaulē tiek runāts par māmiņām, par viņu lielo nozīmi bērnu audzināšanā, tomēr bieži vien netiek pieminēta tēva loma bērna audzināšanā. Kāda tā ir? Vai tēvs ir tikai ģimenes apgādnieks vai arī viņam ir tikpat liela nozīme kā mātei? Stāsta Krāslavas PII Pienenīte skolotājas Iveta Solima un Inese Jakovele.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?