Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla "Pirmsskolā" novembra numurā lasiet:

NUMURA TĒMA

Uzvedības traucējumi bērniem pirmsskolas vecumā. Kas tas ir, un ko ar to darīt? Katram bērnam (un arī pieaugušajiem) ir 4 emocionālās pamatvajadzības, kuras viņi cenšas piepildīt jebkurā gadījumā un neatkarīgi no savām prasmēm. Tas nozīmē – ja bērns tās māk paust un apmierināt pozitīvi, tad visbiežāk arī viņa uzvedība ir normas robežās.

PIRMSSKOLA UN VECĀKI

Vecāku skola – par labiem vecākiem nepiedzimst, par tādiem kļūst. Bērni izaug ļoti ātri, tāpēc nevar gaidīt, kad vecākiem būs vairāk laika, vēlmes, spēka, zināšanu vai naudas, lai atbalstītu, pamācītu, parunātos un vienkārši būtu kopā ar saviem bērniem. Ir svarīgi, lai vecāki nonāk pie šīs atziņas! Stāsta Mg. paed. Sandra Kraukle, Vecāku skolas vadītāja, Izglītības iniciatīvu centra pārstāve.

PIRMSSKOLA UN VALODA

Angļu valoda pirmsskolā. Pašlaik svešvalodas mācīšanai lielu uzmanību pievērš ne vien skolotāji un vecāki, bet arī pirmsskolas skolotāji. Pirmsskolas vecums ir īpaši labvēlīgs, lai sāktu mācīties svešvalodu, jo bērni ir ļoti labi uztver dažādas valodas izpausmes, viņi apzinās savu runas pieredzi. Pieredzē dalās Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece izglītības jomā Ilona Vaļejeva un pirmsskolas izglītības skolotāja Ina Gubenko.

PASĀKUMA SCENĀRIJS

Ziemassvētku scenārijs Ceļojums pasaulē (sagatavošanas grupa). Pieredzē dalās Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Zīļuks skolotājas Dzintra Iļjina, Ieva Iņķe.

Vēja nerātnības Ziemassvētkos. Pieredzē dalās Nellija Mateša, Kokneses novada PII Bitīte skolotāja.

IR VĒRTS ORGANIZĒT

Ziemas sporta svētki. Pasākuma mērķis ir sekmēt bērnos pozitīvās attieksmes veidošanos par ziemas sporta veidiem, gūt emocionālo gandarījumu, darbojoties ar ziemas sporta inventāru. Pieredzē dalās Salaspils PII Jāņtārpiņš sporta skolotājas Inese Makarova un Inese Orlovska.

NODARBĪBA

Eksperimentēsim ziemā! Krāsainie ledus gabaliņi. Nodarbības mērķis ir nostiprināt zināšanas par ūdens īpašībām, attīstīt sadarbības prasmes. Pieredzē dalās Sēlija Enoka, Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes Pasaciņa skolotāja

PIEREDZE

No grauda līdz maizei. Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādē patriotiskajā nedēļā tika organizēta izstāde No grauda līdz maizei, kuras mērķis bija iepazīstināt audzēkņus un viņu vecākus ar Latvijā ražotiem produktiem (maizi, maizes un miltu izstrādājumiem), popularizēt maizes veidus un maizes izstrādājumus, veicināt to lietošanu uzturā ģimenē. Stāsta Ludmila Kartenko, Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece.

GATAVOJAM PAŠI

Māja piparkūku vīriņam. Babītes novada pirmsskolas izglītības iestādē Saimīte gan lielie, gan mazie bērni mācās ikdienā radoši darboties ar otrreizējās pārstrādes materiāliem. Katru projektu bērniem pasniedzam kā piedzīvojumu. Viens no mūsu veiksmīgākajiem projektiem bija Māja piparkūku vīriņam, kuru uzbūvējām no tukšajām olu pakām. Pieredzē dalās Babītes novada pirmsskolas izglītības iestādes Saimīte skolotājas Anda Zaumane un Anna Guza-Ziemele.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?