Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla PIRMSSKOLĀ janvāra numurā lasiet:

Runas attīstība. Bērni ātrāk iemācās izrunāt vārdus ar balsīgajiem līdzskaņiem, jo tos viņi var ātrāk iemācīties atkārtot. Pārējos vārdus viņi apgūst pašmācībā. Mazu bērnu multeņu sižetos apzināti tiek vairāk attēlotas darbības, mazāk ir teksta, dialogi ir primitīvi, tātad arī jaunus vārdus apgūt būtībā nav iespējams.

Origami pirmsskolēniem. Darbam ar papīru origami tehnikā ir liela nozīme sīkās roku motorikas pilnveidošanā, tādējādi šī tehnika var būt palīdzīga vecākā pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošanai skolas gaitām. Šajā materiālā piedāvājam idejas, kā nodarbībās ir iespējams jēgpilni iekļaut origami figūriņu veidošanu. Origami nodarbībām nav vajadzīga īpaši aprīkota darbavieta, nepieciešams tikai laiks, rokas un papīra lapa.

Draudzības nedēļa Saulītē. Mērķis: veicināt izpratni par draudzību. Lielā ziņa: kas mēs esam? Ziņa bērniem: mēs iepazīstam viens otru un darbojamies kopā. Visā iestādē no 12. līdz 16. februārim ir kopīga tēma Draudzības nedēļa. Katrā vecuma grupā tika izvēlēti savi mērķi un uzdevumi, bet visus vienoja viens vārds – draudzība.

Meteņdiena ar sporta dominanti. Mērķis: rosināt piedalīties gadskārtu ieražu svētku atzīmēšanā. Uzdevumi: papildināt un nostiprināt priekšstatus par Meteņu svinēšanu; veicināt prasmi uzstāties, skaitot tautasdziesmas, stāstot ticējumus, kā arī sekmēt prasmi savstarpēji sadarboties, saskaņot savas kustības ar biedra kustībām, būt draudzīgiem, izpalīdzīgiem.

Ziemas sporta svētki Mazā stiprinieka ceļojums apkārt pasaulei. Mērķis: iepazīt dažādas valstis ar kustību aktivitātēm, sportojot svaigā gaisā.

Ziemas sporta svētki Orientēšanās ar minjoniem. Populārie multiplikāciju filmu varoņi minjoni bija ieradušies, lai kopā ar bērniem baudītu ziemas priekus un orientētos iestādes apkārtnē. Viņi bija čakli strādājuši un bērniem sagatavojuši īpašās minjonu kartes ar dažādu objektu fotoattēliem, kuri bija jāatrod. Atrodot fotoattēlā redzamo vietu, bērnu piedzīvojumi sākās, jo dažādi multiplikāciju varoņi bija parūpējušies par interesantiem, sportiskiem un atjautīgiem uzdevumiem.

Pasaka ar akmeņiem. Mērķis: atklāt bērniem pasaku pasauli, radīt interesi par pasakām un mīlestību pret tām, prasmi tās klausīties un saprast, emocionāli reaģēt uz pasaku saturu un just līdzi personāžiem.

Maizītes ceļš. Alūksnes novada Ziemeru pamatskolas pirmsskolas grupā bija Maizītes nedēļa, kurā bērni uzzināja, cik garš un sarežģīts ir maizes ceļš līdz mūsu galdam. Katrs bērns piedalījās maizītes radīšanā, iesijājot un pieliekot saujiņu mīlestības un prieka dzirksteļu, šķipsniņu izbrīna un gaidīšanas. Tā kopā tika radīts pacietīgs ceļš līdz maizes klaipam, līdz maizes rikai, kas baro un dara mūs stiprus.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)