Žurnāls "Pirmsskolā"

Žurnāla PIRMSSKOLĀ marta numurā lasiet:

Kāpēc ļaut bērniem darboties ar krāsām? Pētījumi par krāsu izjūtu palīdz labāk izprast bērnu psihoemocionālo stāvokli un bezapziņas procesus, kas ir ļoti svarīgi bērna attīstībā. Ja pieaugušie neiejaucas, bērni lietas zīmē tajās krāsās, kuras atbilst viņu emocionālajam noskaņojumam vai attieksmēm pret kaut ko.

Izglītojošais pasākums TĪRA LATVIJA. Mērķis: veicināt bērnu interesi par nepieciešamību šķirot atkritumus.

Didaktiskās spēles lasītprasmes apguvei. Lasītprasme ir ļoti nozīmīga kompetence, bērnam sākot skolas gaitas, tāpēc izvēlējos izstrādāt kvalifikācijas darbu par šo tēmu. Darba gaitā izstrādāju didaktiskās spēles lasītprasmes apguvei un veicināšanai. Tās būs noderīgas ikvienai pirmsskolas izglītības skolotājai, kā arī vecākiem, kuri meklē iespējas, kā lasītprasmes apguvi padarīt bērnam interesantāku un aizraujošāku.

Mūzikas nodarbība Putnu dzīve ziemā.

Nodarbības mērķis: Veicināt bērnu klausīšanās un uztveršanas prasmes, attīstīt domāšanu un atmiņu, izmantojot latviešu folkloras un komponistu mūzikas materiālu.

PŪŠAMKOMPLEKTS. Tā no manas idejas tapa spēļu komplekts – Pūšamkomplekts. Šis spēļu komplekts paredzēts logopēdiem, audiologopēdiem, pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem.

Izjust kustību prieku. Bērnus ļoti aizrauj šī rotaļa – tā māca saistīt redzi ar kustību koordināciju, kā arī ievērot savu kārtu.

Rotaļnodarbība Krāsainie zaķēni. Mērķis: attīstīt interesi strādāt ar krāsaino papīru, šķērēm; veidot zaķēnus, saliekot pareizā secībā visas detaļas.

Pašu darināts un lolots. Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestāde Spārīte Ekoskolas programmā darbojas jau ceturto gadu. Tieši tāpēc, mēs dodam priekšroku dabas materiāliem un  pašu gatavotām, dažādām otrreiz lietojamām lietām pārvēršot tās par jautrām un izzinošām spēlēm. Bērniem patīk ar šīm lietām darboties, jo tieši viņi ir tie, kas šīs visu nepieciešamo sagādāt.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)