Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA aprīļa numurā lasiet:

Par uzcītīgiem skolotājiem, pārgurušiem vecākiem un nesamīļotiem bērniem. Jau vairākas nedēļas mēs visi esam aizvadījuši ārkārtas režīmā. Varētu pat teikt – ārkārtīgas centības režīmā. Vecāki cenšas saglabāt līdzšinējos darba apgriezienus, strādājot no mājām, ar vienu aci pieskatot pirmsskolēnus un brīvajos brīžos palīdzot skolas vecuma atvasēm ar uzdoto mācību vielu. Skolotāji cenšas apgūt dažādas pieejas, kā iecerēto mācību saturu veiksmīgāk nodot audzēkņiem un viņu vecākiem. Turklāt arī daudzi skolotāji ir vecāki, kas ļauj piedzīvot centību visā tās krāšņumā.

KUR VĒRSTIES, LAI PALĪDZĒTU BĒRNAM UN ĢIMENEI NEDROŠĀ SITUĀCIJĀ?

Ar vēsu prātu pret paniku: kā palīdzēt sev pārvarēt bailes. Neziņa un trauksmes sajūta ir kļuvušas par mūsu ikdienas pavadonēm, taču nevajadzētu ļaut tām pārņemt visu dzīvi. Praktiskos padomos, kā pārvarēt bailes un stresu un saskatīt pozitīvus aspektus katrā situācijā, dalās psiholoģe Iveta Aunīte. „Panika vēl nevienā situācijā nevienam nav palīdzējusi. Psihei ir savs likums – tas, kam pievēršam uzmanību, vairojas, citiem vārdiem, ko sēsi, to pļausi. Cilvēks ne vienmēr spēj mainīt situāciju, kurā nonācis, taču spēj mainīt trīs lietas: savu domāšanu, iztēli un uzvedību.

Emocionālā vardarbība un toksiska uzvedība kolektīvā. Līga Bērziņa, „uzvediba.lv” vadītāja, ikdienā strādā ar vardarbību un risina sarežģītas situācijas. Viņa jau 13 gadu nodarbojas ar darba vides risku spēļošanu, un viņas tiešais darbs ir saistīts ar uzvedības maiņu organizācijās un izglītības iestādēs. Izpratne par vizuālā atbalsta lomu uzmanības noturēšanā lika pamatus dažādu spēļu izveidei, kuras ir saistītas ar uzvedību un ar kurām var iepazīties vietnē www.uzvediba.lv. Šī interneta vietne tika izveidota pirms trīs gadiem, lai palīdzētu pedagogiem, kas strādā ar sarežģītām situācijām darbā ar bērniem ar īpašām vajadzībām, taču ir pārtapusi par bagātīgu resursu avotu ikvienam, kam interesē cilvēku uzvedība.

Konstruktīva un iedarbīga komunikācija. Edmunds Apsalons ir viens no vadošajiem speciālistiem komunikācijas teorijas, argumentācijas teorijas un loģikas jomā, doktors filosofijā. Viņš ir 2012. gadā izdotās grāmatas „Valodas lietojuma loģika” un 2013. gadā izdotās grāmatas „Komunikācijas kompetence: kā saprasties un veidot attiecības” autors. Vairāki darbi ir izdoti svešvalodās. Autors sniedz arī konsultācijas un vada mācības Latvijas uzņēmumiem sarunu vadīšanas, argumentācijas un komunikācijas sistematizācijas jomā.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?