Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E-žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA septembra numurā lasiet:

Atgriezeniskās saites sniegšana. Pozitīvā atgriezeniskā saite ir pielīdzināma uzslavai, tomēr tā ir specifiskāka un orientēta uz uzvedību. Attīstošā atgriezeniskā saite ir vairāk mērķēta uz to, lai palīdzētu cilvēkam izmainīt kaut ko viņa uzvedībā vai darbībās.

Darba vides psiholoģiskās labklājības celšana. Izcilu vadītāju vairs nevērtē pēc amata nosaukuma, vecuma vai stāža organizācijā, bet gan pēc tā, cik efektīvi viņš pārzina un prot izmantot emociju vadības instrumentus.

Par apstākļiem, attiecībām un komunikāciju. Cilvēcīgos jautājumus neviens nav atcēlis, pat ja esam augsta līmeņa vadītāji vai vadām tikai sevi. Profilakses iespējas ir uzklausīt, saprast, uzslavēt, apvaicāties, atbalstīt, pateikties. Visbiežāk cilvēki aizraujas ar kafijas dzeršanu, smēķēšanu, ja jūtas izdeguši, ja viņiem ilgi nav teiktas uzslavas, ja ilgstoši bijušas tikai nepārtrauktas prasības un stress.

Pusaudzis jaunā kolektīvā. Kā palīdzēt iejusties? Bailes, šaubas, kautrīgums, dusmas, spītīgums. Tās ir tikai dažas no emocijām, kas var pārņemt bērnu, sākot mācības jaunā vidē. Kā saprast, vai bērns jūtas labi jaunajā kolektīvā? Padomos un ieteikumos dalās Jolanta Ūsiņa – psiholoģe, ģimenes psihoterapijas speciāliste, kas konsultē pusaudžus un viņu vecākus saistībā ar skolas problēmām.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?