Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E–žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA 28. novembra numurā lasiet:

Kalpošana, vergošana, pašrealizācija. Darbs ir neatņemama dzīves daļa, un nebūtu prātīgi spriest par darba nozīmīgumu cilvēka dzīvē un tā vietu sabiedrības pastāvēšanā. Šajā rakstā runa būs par to, ko darbs var dot vai atņemt cilvēkam atkarībā no viņa attieksmes pret darbu. Galvenie momenti, kas šeit tiks apskatīti, būs attieksme pret darbu kā pret kalpošanu, vergošanu vai kā pašrealizāciju.

Mobilo ierīču starojuma ietekme uz veselību. Radiācija, ko izstaro mobilās ierīces, ietekmē pusaudžu atmiņu – liecina Šveices Tropisko slimību un sabiedrības veselības institūta (Swiss Tropical and Public Health Institute) pētījums. Tajā apgalvots, ka jau gadu pēc mobilo telefonu lietošanas sākuma pusaudžiem var novērot atmiņas pasliktināšanos.

Disciplīnas paņēmieni, kas palīdz skolēniem saglabāt paškontroli. Skolotājs, uzdodot jautājumus, var noskaidrot, vai skolēnam viss ir saprotams, jo bieži neskaidrības uzdevuma veikšanas nosacījumos ir iemesls skolēnu nepiemērotai uzvedībai.

21 ideja skolēnu motivācijas uzlabošanai. Arī tad, ja skolēniem piešķirtu labākās izglītības programmas, labākās mācību grāmatas un materiālus pasaulē, viņi no tā labāk nemācīsies un cītīgāk nestrādās, ja viņiem pašos pamatos trūks motivācijas.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

 

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)