Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla „Skolas Vārds” 2012.gada decembra numurā lasiet:

 Stāsts par bezmaksas izglītību un mācību līdzekļiem. Šobrīd valsts līmenī ir sagatavots normatīvais akts, kurā precizēts jēdziena mācību līdzekļi saturs. Stāsta Zane Ozola, IZM Finansēšanas principa izstrādes ekspertu darba grupas vadītāja.

Somijas izglītības pieredze. Situāciju Somijas izglītības sistēmā skaidro Pasi Sālbergs, aktīvs Somijas izglītības reformu dalībnieks, Somijas izglītības sistēmas veidotājs, kas konsultējis arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju. Mēs ielūkojamies arī Somijas skolotāja darba ikdienā.

Veselības mācībai vienā priekšmetā par šauru. Lielākās diskusijas raisa jautājums, kā visefektīvāk izglītot nākotnes sabiedrību par veselību. Vai skolās vajadzētu ieviest veselības mācību kā atsevišķu mācību priekšmetu?

Mēs kalpojam viens otram. Un kā mēs kalpojam? Intervija ar Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas valdes priekšsēdētāju un Rīgas Anniņmuižas vidusskolas Humānās pedagoģijas centra vadītāju Irmīni Pogrebņaku, kas izglītības nākotni saista ar humāno pedagoģiju.

Kultūras aģenti skolās. Nevar teikt, ka bērnam neinteresē mūzika, aktiermāksla, deja vai lietišķā māksla. Interesē. Jautājums, kāda, un atbilde uz šo jautājumu bieži vien liek secināt, ka tā ne vienmēr ir klasiskā mūzika, balets, koktēlniecība vai aušana, ko māca skolā. Kādi ir risinājumi?

Trīs atziņas par skolas darbību ceļā uz vēl labāku skolu. Igors Grigorjevs, Zaķumuižas pamatskolas direktors, jaunākais skolas direktors Latvijā.

Ko manai skolai nozīmē alternatīvā pedagoģija? Stāsta Marita Rozefelde, alternatīvās skolas Zīle direktore.

Iekļaujošā izglītība: mīts vai realitāte?

Kāpēc skolām ir vērts iesaistīties programmā Partners in Learning?

Skolas pārdefinēšana. Kopumā skolām tiek piešķirti 650 tūkstoši eiro, lai veicinātu to attīstību par daudzfunkcionāliem kopienas izglītības, kultūras un sociālā atbalsta centriem. Stāsta Aija Tūna, Sorosa fonda – Latvija (SFL) iniciatīvas Pārmaiņu iespēja skolām vadītāja.

Vai skolās būtu jāatsakās no mājasdarbiem?

Par pedagogu stresu bez stresa

Kādas sekas var radīt mobings darbā?

Ekselences balva izciliem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem.

Mazās skolas misija.

Vēstures skolotājs: locis, vidutājs vai cits? Pēc vēstures skolotāju konferences atskatāmies uz aktuālajiem vēstures mācības jautājumiem un diskutējam par vēstures dalīšanas priekšrocībām un trūkumiem.

Skolotājs un vara.

METODISKIE MATERIĀLI

Bērns negrib lasīt! Ko darīt skolotājam?

Metodiskais materiāls darbam ar informācijas tehnoloģijām Latvijas vēstures stundās 6. klasei.

Bilingvālas matemātikas mācīšanas iespējas.

Radošais darbs tēmas Tēlniecība apguvei vizuālajā mākslā 6. klasei.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)