Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla Skolas Vārds 27. augusta numurā lasiet:

AKTUĀLI

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis. Pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem Ministru kabinets 5. jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kam spēkā jāstājas 1.septembrī. Skaidrojam ko paredz jaunais modelis un kādas ir normatīvo aktu izmaiņas.

APTAUJA

Novados jauno pedagogu atalgojuma modeli kārtīgi vērtēs pēc mērķdotāciju saņemšanas. Daudzās pašvaldībās tikai pašās augusta beigās lems un rēķinās, vai, ieviešot jauno skolotāju atalgojuma modeli, pedagogi būs zaudētāji vai ieguvēji. Uzreiz jāteic, ka sarunās dziļš pesimisms nebija jūtams – visi ticēja, ka jaunais mācību gads būs veiksmīgs un kopā ar pašvaldībām izdosies rast risinājumu.

JAUNO MĀCĪBU GADU UZSĀKOT

Aktuāli jaunajā mācību gadā. Izglītības kvalitātes valsts dienestā un no Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Guntara Catlaka uzzinājām par grozījumiem 2016./2017. mācību gada izglītības regulējumā un kvalitātes vērtēšanā.

SKOLA UN SKOLĒNS

Vai jaunās tikumiskās audzināšanas vadlīnijas ir cenzūras atgriešanās? Šā gada jūlija beigās saskaņā ar Izglītības likuma 14. panta 38. un 39. punktu ir izdoti jauni Ministru kabineta (MK) noteikumi par tikumisko audzināšanu. Tie gan tiek vērtēti pretrunīgi, jo robeža ar cenzūras atgriešanos ir slidena. Skolas Vārds apkopojis viedokļus par tiem un skaidro likuma jauno redakciju.

NUMURA INTERVIJA

Mācīt matemātiku drosmīgi, jēgpilni un radoši. Tagad mācot jādomā par to, kā mēs matemātiku un citus priekšmetus varam mācīt ar lielāku jēgas izpratni, tas ir, nevis domājot par to, ko es šodien iemācīšu, bet gan, kā skolēns mācīsies. Intervija ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra vadošo pētnieci Ilzi Franci.

PIEREDZE

Karjeras prasmju attīstības veicināšana skolā. Gan klases stundās, gan ārpusklases pasākumos ir iespējams mērķtiecīgi veicināt un attīstīt skolēnu karjeras vadības prasmes. Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) ir piedāvājis kursus pedagogiem par šo tēmu. Vairāk Skolas Vārdam stāsta kursu vadītāja, Mg. paed., karjeras konsultante Diāna Šķēle.

IESPĒJAS

Izdots metodisks materiāls mediju pratības apgūšanā. Ir izdots mācību līdzeklis 5.–9. klases skolēniem Pasaule tīmeklī, kas bez maksas tiek izplatīts Latvijas skolās, lai pedagogi varētu izmantot praktiskas metodes kritiskās domāšanas attīstībai. Iesaistot un radot izpratni par internetu mācību procesā. 

ATBALSTS SKOLOTĀJIEM

Pedagoģiskā saskarsme. Prasme novērtēt situāciju, seku paredzēšana, spēja sadarboties, savaldīties, citu cilvēku uzvedības izpratne, prasme radoši risināt situācijas ir pedagoģiskās saskarsmes kompetences galvenās sastāvdaļas. Pacietība, iecietība, patiesa gan pusaudžu, gan pieaugušo ieinteresētība var izveidot veiksmīgu saskarsmi. Stāsta Rita Orska, psiholoģe, Mg. psych., lektore Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

PROJEKTS

Atveriet iekavas! Lai mācību saturu padarītu interaktīvu un interesantu, motivētu skolēnus apgūt matemātiku un zinātnes un skolotājus izglītotu par tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Jelgavas 4.vidusskola realizēja Erasmus+ un eTwinning projektu „e(maths+science)”. Pieredzē dalās Ivita Steķe, Jelgavas 4.vidusskolas matemātikas skolotāja.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

IKVD: Skolas pārsvarā gatavas sākt jauno mācību gadu.

Skolotāji aicināti pilnveidot digitālās prasmes, izmantojot LIKTA izstrādāto Online4EDU metodiku.

Pareiza skolas somas izvēle spēj saglabāt bērna veselību

Pilnveidojot informācijas ieguves sistēmu, mazinās priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus.

Ata Kronvalda fonds apkopojis skolas, kuras spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus.

Aiznākamajā mācību gadā skolas gaitas bērniem varētu būt jāsāk no sešu gadu vecuma.

LatSTE 2016 dalībniekus šogad kuplā skaitā aicina uz Liepāju!

Kursi skolotājiem Interneta rīki un resursi mūsdienīgam mācību procesam.

METODISKIE MATERIĀLI

Koelju, mācīšanās stili un teksta interpretācija. Pieredzē dalās Kristīne Roze, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

 

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?