Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 3. novembra numurā lasiet:

AKTUĀLI  

Skolotāju algu reforma: daļai pedagogu vienu eiro pielika, bet divus – atņēma. Saruna ar LIZDA priekšsēdētāju Ingu Vanagu.

KOMPETENČU PIEEJA

Kompetenču pieeja mācību procesā – zemūdens akmeņi. IZM sākusi īstenot Eiropas finansētu projektu par kompetenču pieejā balstītu mācību procesu ar domu pārveidot skolotāju nostāju par mācību procesu. Izglītības pētnieki redz problēmas.

KONFERENCE

Inovācijas un tehnoloģijas skolā. Izglītības inovāciju un tehnoloģiju konference LatSTE ’2016 – Karjera digitālā laikmetā.

FORUMS

Digitālā kompetence un medijpratība skolās: esam ceļa sākumā. Rudens brīvlaika nedēļā, Rīgas skolotāji tika aicināti uz Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru Torņakalnā, lai piedalītos forumā Digitālā kompetence un medijpratība mācību procesā. Skolas Vārds piedāvā nelielu ieskatu foruma darba gaitā.

PĒTĪJUMS

Lasīšanas atmiņas testa atklātās atšķirības, lasot drukātu tekstu un tekstu uz ekrāna.

DISKUSIJA

Par un pret – sešgadnieks skolā. RPIVA organizētajā diskusijā Sešgadīgais bērns skolā: problēmas un risinājumi tikās profesionāļi no RPIVA, VISC, IZM, LIVA un veselības nozares pārstāvji, lai atbildētu uz jautājumu, vai un ar kādiem nosacījumiem bērns varētu sākt skolas gaitas sešu gadu vecumā.

VIEDOKLIS

Par un pret – sešgadnieks skolā. Ar savu pieredzi un viedokļiem dalās trīs pieredzējušas speciālistes: pirmsskolas izglītības iestādes īpašniece Laila Atare, bērnu psiholoģe Ilva Dandzberga un pedagoģe, eksperte attīstības jautājumos Liene Voroņenko.

INTERVIJA

Iniciatoriem jābūt pašiem pedagogiem. Skolotājs sava laikmeta griežos – tā varētu tēlaini dēvēt situāciju, kas šobrīd Latvijā risinās izglītības jomā. LIVA vadītāja Ilze Kalniņa pauž, ka šis ir laiks, kad kā starp dzirnakmeņiem jūtas jebkuras izglītības iestādes vadītājs.

SKOLA UN ĢIMENE

Pienākumu un pilnvaru deleģēšana. Kā norāda personāla atlases speciālisti, deleģēšana nav tas pats, kas likt kādam darīt to, par ko viņš nav atbildīgs.

Bērnu un vecāku efektīvas komunikācijas atslēgvārdi. Jelgavas 6. vidusskolā tika pētīts, kādi ir bērnu un vecāku labas komunikācijas pamatprincipi.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

METODISKIE MATERIĀLI

Gatavošanās Valsts diagnosticējošam darbam latviešu valodā 6.klasei.

Gatavošanās 9. klases eksāmena darbam.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

 

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?