Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 22. novembra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Skolu direktori stāsta par jaunā algu modeļa nepilnībām un diskutē ar IZM un IKVD pārstāvjiem. 9. novembrī notikušajā Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas paplašinātajā valdes sēdē 70 skolu direktori diskutēja par skolotāju algu jauno modeli, uzdeva jautājumus izglītības un zinātnes ministra biroja vadītājam Andim Geižānam un  iztaujāja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāju Initu Juhņēviču par izglītības iestāžu vadītāju novērtēšanas metodiku.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

VOKI, TOONDOO un MAKE BELIEVE komiksi, FAKEBOOK – jaunie rīki – palīgi mācību satura apgūšanai. Saruna ar Inesi Sausku, Salas vidusskolas skolotāju, Erasmus+ KA1 projekta Jaunas idejas sava darba organizēšanai klasē koordinatori, kura gadu vadījusi Eiropas Komisijas atbalstītu projektu, kas ir jau izraisījis lielu profesionāļu interesi – par mācību satura integrēšanu jaunās informācijas tehnoloģiju rīku programmās, kas ļauj atraisīt skolēnu radošumu, domāšanu un fantāziju, mācīties jautri un ar prieku.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Prasmes pārdot un uzņēmējdarbības spēju skolēniem attīstīs simulācijas spēle ar IdeaPitch aplikāciju. Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolotāja Laura Katkēviča jau otro gadu mācību saturu integrē ar http://ideapitch.lv  spēles aplikāciju, līdztekus apgūstamajai mācību vielai attīstot jaunas šķautnes skolēnu prasmēs – spēju ģenerēt idejas, pārdot savu ideju, aizstāvēt savu proje ktu, ieinteresēt un piesaistīt idejai citus un, galu galā, apgūt tik nepieciešamo finanšu pratību, pašpārdošanas prasmi, kā arī veicināt savas konkurences spējas. Izveidotā platforma ļauj izmantot spēli teju jebkurā mācību priekšmetā, pat fizikā un ķīmijā.

IESPĒJAS

Globālā izglītība: Empātijas un tolerances mācībstundas. Kas īsti tiek saprasts ar globālo izglītību un kā par šo tēmu runāt skolā? Pieredzē dalās izglītības speciālisti un skolotāji.

IESPĒJAS

Unikāla brīvpiekļuves lietotne latviešu valodas mācībai. Pēc Latviešu valodas aģentūras pasūtījuma desmit Latvijas valodnieki profesora Pētera Vanaga vadībā izstrādājuši Latvijā līdz šim nebijušu, brīvi pieejamu interaktīvu lietotni „Latviešu valodniecības attīstība: informatīvi izglītojoša elektroniskā karte” jeb īsāk – „Lingvistiskā karte”.

SKOLA UN SKOLĒNS

Uzvedības grūtības vai uzvedības traucējumi – kā atpazīt un ko darīt? Jau otro rudeni pēc kārtas Latvijas Universitāte organizēja konferenci Atbalsts pozitīvai uzvedībai. Šoreiz konferences tēma bija Uzvedības grūtības vai uzvedības traucējumi – kā atpazīt un ko darīt?. Arvien jaunas skolas uzsāk ieviest programmu Atbalsts pozitīvai uzvedībai (APU). Šajā mācību gadā APU pievienojās trīs skolas: Mazsalacas vidusskola, Straupes pamatskola un Vecumnieku vidusskola.

SKOLAS VIDE

Kaut kas vairāk – emocionālais intelekts. Daudzi pētījumi biznesā, skolās, zinātnē apliecina, ka emocionālais intelekts (EQ) jeb spēja izprast un vadīt emocijas ir daudzkārt būtiskāka mūsu dzīvēs, nekā to pagaidām apzināmies un mērām ar IQ. Mūsdienu globālajā darba tirgū no potenciālajiem darbiniekiem tiek prasīts arvien vairāk. Pasaules labākie uzņēmumu vadītāji ir izvēlīgi – viņi meklē izcilniekus, kuru zināšanas un iemaņas iet roku rokā ar emocionālās inteliģences iemaņām.

VIEDOKLIS

Ironiski, ka laika posmā, kad tik aktuālas ir sarunas par „kompetencēs balstītu izglītību” un kārtējām reformām, Ministru kabineta izsludināts dokuments ir absolūtā pretrunā ar veselo saprātu un uzskatāmi rāda pašreizējās sistēmas galaprodukta – kāds esam ikviens – kompetenču līmeni. Māra Bērente, matemātikas skolotāja.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

METODISKIE MATERIĀLI

Radošā lasīšana no vāka līdz vākam. Pieredzē dalās Silvija Volāne, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?