Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla SKOLAS VĀRDS 13.maija numurā lasiet:

AKTUĀLI

Izglītības satura plānošanas principu maiņa vidusskolā: jaunā modeļa piemērs. Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs vidusskolas satura piedāvājuma izveidē ir iesaistīts kā konsultants. Ar savu izstrādāto piemēru viņš apliecina, ka jaunais modelis vispiemērotākais būs skolām ar vismaz divām paralēlklasēm, turklāt – jo lielāka skola, jo lielāku izvēli un dziļāku specializāciju tā spēs piedāvāt. Jaunā modeļa īstenošana ikdienas darbā būs dārgāka.

KONFERENCE

Skolu pārmaiņu anatomija tuvplānā. Jaunā mācību satura reforma un skolu tīkla optimizācija praksē – tāda bija Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas rīkotās konferences galvenā tēma.

SARUNA

Pozitīvu pārmaiņu atslēga – prasmīgs skolotājs kvalitatīvā mācību vidē. Moderna mācību vide sākas ar mūsdienīgi domājošu un prasmīgu skolotāju. Klase var būt aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, taču tas neuzlabos skolēnu sasniegumus, ja vides pārmaiņām līdzi nemainīsies veids, kā skolēni un skolotāji kopā mācās gan klasē, gan ārpus tās. Par jaunākajām izglītības tendencēm saruna ar izglītības uzņēmuma Lielvārds valdes priekšsēdētāju Aivaru Gribustu.

PĒTĪJUMS

Modernās tehnoloģijas Latvijas skolās: sasniegumi un trūkumi. Eksperti vērtē moderno tehnoloģiju ienākšanu Latvijas skolās. Ir veiktas vairākas aptaujas un vērtēts Latvijas sniegums salīdzinājumā ar citām valstīm.

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

Virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošana izglītībā. Par virtuālās realitātes iespējām digitālajā nedēļā minikonferencē Virtuālās realitātes tehnoloģijas izglītībā – iespēja vai zemē nomests laiks? diskutēja skolotāji, pētnieki un uzņēmēji.

ATBALSTS SKOLOTĀJAM

Kā pieņemt lēmumu? Apzināšanās, ka ir nepieciešams pieņemt lēmumu, sākās ar brīdi, kad izjūtam vajadzību kaut ko izmainīt. Mazliet apstādinām ikdienas skrējienu un nosakām to, kādā situācijā esam. Kas tieši liecina par iespējamo problēmu? Kur, kādā veidā un kad tas ir noticis? Kādēļ tas ir noticis? Ar ko tas ir noticis?

Vai tiešām citi mūsu uzvedību vērtē tik ļoti, kā mums šķiet? Varbūt esam sevi pieķēruši kādreiz pie domas – kā nu tas tagad izskatīsies, ka darīšu tā vai šitā? Turklāt, kad izdarām, esam pārliecināti, ka visi apkārtesošie mūs pamanīja un mūsu rīcību vērtē.  Izrādās, sociālajā psiholoģijā pētnieki nupat 20 gadus atpakaļ pierādījuši, ka cilvēkiem ir raksturīga domāšanas kļūda, ko nodēvējuši par prožektora efektu.

CIEMOS PIE SKOLAS

Līderības un komandu mācības Radošie saieti. Rīgas 22. vidusskola.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Mana ideja emocionālās vardarbības mazināšanai klasē. Pieredzē dalās Daugavpils Vienības pamatskolas 3.b klases skolotāja Ruta Kumpiņa.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?