Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla SKOLAS VĀRDS 19. septembra numurā lasiet:

INTERVIJA

Noturēt jaunos skolotājus, veidot pozitīvu mācību iestādes tēlu un palielināt ģimeņu atbildību. „Skolas Vārds” jaunā darba cēliena sākumā uz sarunu aicināja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidentu Rūdolfu Kalvānu, lai iztaujātu par izglītības iestāžu vadītājiem aktuāliem jautājumiem.

IZGLĪTĪBAS FORUMS

Forums „Iespēju Tilts 2019”: par fiksēto un izaugsmes domāšanu. Izglītības uzņēmums „Lielvārds” 5. septembrī, rīkojot izglītības forumu „Iespēju Tilts 2019”, uz Rīgu bija aicinājis Stenfordas Universitātes (ASV) profesori Kerolu Dveku (Carol Dweck) un izglītības zinātņu maģistru Mārtinu Rentonu (Martin Renton) no Lielbritānijas izglītības konsultāciju uzņēmuma „Challenging Learning”, lai kopīgi noskaidrotu, kādas ir atšķirības starp fiksēto un izaugsmes domāšanu, kā tās ietekmē cilvēka personību un kā attīstīt izaugsmes domāšanu.

AKTUĀLI

Top viengadīga skolotāju izglītības programma. Latvijas Universitātē sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un Liepājas Universitāti top otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma „Skolotājs” skolotāja kvalifikācijas iegūšanai viena gada laikā. Mācoties visu gadu projekta ietvaros plānots nodrošināt stipendiju (199,20 eiro mēnesī), un paralēli būs arī skolotāja darba samaksa, jo students strādās un mācīsies.

CIEMOS PIE SKOLAS

Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā. Ādažu novadā tapusi viena no modernākajām skolām Baltijā – ar augstiem energoefektivitātes rādītājiem, inovatīvu ventilācijas sistēmu, no Skandināvijas aizgūtu ēdināšanas kārtību, unikāliem mīkstā seguma iekšpagalmiem, ar krāsu navigācijas sistēmu, āra basketbola laukumu un sporta zāli.

IESPĒJAS

Aizraujošā mūzikas mācību lietotne Solfeg.io”. Latvijā radītā mūzikas mācību lietotne „Solfeg.io” jau divus gadus piedāvā skolēniem ar tehnoloģiju palīdzību apgūt mūziku, tagad arī latviešu tautasdziesmas etnogrupu „Tautumeitas”, „Auļi” un „Raxtu Raxti” pavadībā. Lietotni paredzēts izmantot gan skolas mācību stundās, gan to var izmantot ikviens, kas grib muzicēt, bez vecuma ierobežojuma.

SKOLOTĀJA PIEREDZE

Pašvadīta mācīšanās matemātikā: skolotājas pieredze.  Darbs grupās pie kļūdu labošanas un skaidrošanas ir ļoti svētīgs. Skolēni prot ļoti labi viens otram paskaidrot, arī tie, kas nav izcilnieki matemātikā, bet ir labi veikuši kādu darbu, ļoti labprāt un ar lepnumu pamāca citus, turklāt šī pamācīšana ir arī mācīšanās, jo stāstot skolēns strukturē domas un iemācās izteikt to, kā viņš ticis pie rezultāta.

No standarta līdz mācību stundai. Jelgavas Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Agita Ozoliņa stāsta, kā, pilnveidojot savu praksi saskaņā ar jauno pamatizglītības standartu, viņa kopā ar kolēģiem plāno dzimtās valodas un svešvalodu (angļu un krievu valodas) stundas, – kas mainās mācību saturā, kas formā un metodiskajos paņēmienos un kā tas ietekmē to, kā skolotāja ikdienā strādā. A. Ozoliņa māca angļu valodu pamatskolas 7.–9. klasē.

AKTUĀLI

Latvijas Disleksijas biedrības Izcilības balva. „Swedbank” un Latvijas Disleksijas biedrība (LDB) aicina vidusskolēnus pieteikties Izcilības balvai. „Swedbank” un LDB jau vairākus gadus atbalsta skolēnus, kuri cenšas iekļauties izglītības procesā, neraugoties uz disleksijas radītajiem šķēršļiem.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Pedagogu minimālās algas apjoma saglabāšanai esošajā līmenī nākamajā gadā atvēlēs teju 23 miljonus eiro.

2020. gadā brīvpusdienas 1.-4. klašu skolēniem valsts un pašvaldības nodrošinās solidāri.

LPS: IZM brīvpusdienas sākumskolās plāno finansēt no pašvaldībām atņemtās naudas.

LIZDA vadītāja: Jaunais mācību saturs vien daļēji atrisinās studējošo izteikti atšķirīgo zināšanu līmeni.

Rīgas dome meklē direktorus deviņām izglītības iestādēm.

METODISKIE MATERIĀLI

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.b klase Tēmas “Reizināšana un dalīšana” noslēguma darbs 2019. gada maijs (2. nedēļa).

Psihoģeometriskais tests Kura figūra tu esi?”

Ko es zinu par upēm un upēm Latvijā? Integrētā mācību stunda 3. klasei.

Lasītprasme un vizualizācija literatūras stundās 10. klasei.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?