Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla SKOLAS VĀRDS 7. maija numurā lasiet:

AKTUĀLI

9. klases skolēniem eksāmeni tiek atcelti, pārējiem – notiks. Eksāmenu kalendārs.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

LIZDA aicina atteikties no eksāmenu novērotājiem.

VISC sola skolēniem labvēlīgākus eksāmenu vērtēšanas kritērijus.

Skolēnus pirms eksāmeniem aicina patrenēties nēsāt sejas maskas.

No septembra Limbažu novada ģimnāzijai pievienos Limbažu sākumskolu un Viļķenes pamatskolu.

Šogad uzņemšana LU pamatstudiju programmās norisināsies divas nedēļas vēlāk par plānoto.

AKTUĀLI

Par valsts pārbaudījumu norisi 2019./2020. mācību gadā. Tiek pārskatītas eksāmenu programmas, un tas nozīmē, ka eksāmenu ilgums būs līdz trim stundām, ir samazināts uzdevumu daudzums, saglabājot eksāmenu grūtības pakāpi, svešvalodās nebūs valodas lietojuma daļas, un eksāmeniem netiek paredzēti starpbrīži.

Pedagogs par nākotnes izglītību šodien: podkāsti un grāmatas, kas atdzīvojas. Ņemot vērā mobilitātes ierobežojumus visā pasaulē, strauji pieaug interese par tālmācību kā izglītības ieguves formu. Daudzas lietas, ko iedomājamies kā izglītības sastāvdaļu nākotnē, patiesībā ir šodienas realitāte – videolekcijas, podkāsti, tiešsaistes grāmatas ar attēliem, kas atdzīvojas. Mācību process jau tuvākajā nākotnē kļūs daudz digitālāks, ietverot arī daudz mākslīgā intelekta risinājumu, tomēr pedagoga profesija tuvāko 50 gadu laikā neizzudīs.  

VIDĒJĀ IZGLĪTĪBA

Vidusskolā mācību saturs ir veidots trijos apguves līmeņos.  Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks skaidro, ka skolēni izvēlēsies un apgūs trīs padziļinātos kursus, kurus mācīties augstākajā mācību satura apguves līmenī, veiks un aizstāvēs projekta darbu – pētniecības vai jaunrades, vai sabiedrisko darbu saistībā ar vienu vai vairākiem padziļinātajiem kursiem.

SĀKUMSKOLA

Bērndārznieks dodas uz skolu. Kā zināt, kad bērndārznieks ir gatavs skolai, kā atbalstīt bērnu šajā svarīgajā pārejā un īpaši laikā, kāds ir šobrīd, kad mācības notiek attālināti. Trīs pirmsskolas izglītības vecākās ekspertes – Arita Lauka, Agrita Miesniece un Ginta Kārkliņa – projekta „Skola 2030” vebinārā „Bērndārznieks dodas uz skolu” skaidroja pāreju no pirmsskolas uz sākumskolu.

SKOLVADĪBA

Kā domājam un rīkojamies, un kas to nosaka. Jebkurš var sasniegt savu mērķi, ja to izvirza, un, pie tā neatlaidīgi strādājot, var kļūt par labu profesionāli, bet daudzi, īpaši jaunieši, pārvērtē savas panākumu gūšanas iespējas, jo tic mītam, ka jebkuram cilvēkam ir iespējams savā jomā gūt vislielākos panākumus. Tāpat skolēni tic, ka veiksmei karjerā/dzīvē ir izšķiroša nozīme.

VIEDOKLIS

Patlaban ir būtiski neaizmirst par bērnu emocionālajām vajadzībām! Ir aizvadītas četras attālināto mācību nedēļas, kad sarunā ar ārvalstu kolēģiem no ASV, Eiropas un Āzijas, kuri attālināti māca un mācās jau deviņas nedēļas, esmu secinājusi – mēs esam posma sākumā, kad būtiskākais bija nomainīt darba vidi, pierast un iedzīvoties jaunajā situācijā. Pašlaik, kad tehniski esam sapratuši, kā tas strādā, laiks padomāt par bērnu emocionālajām vajadzībām. 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieteikšanās bezmaksas vebināram «Skolotājs — vēstnesis zaļākai nākotnei» (20. oktobris, plkst. 10:00)