Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM augusta numurā lasiet:

Kā bērnam palīdzēt sagatavoties bērnudārza gaitu uzsākšanai. Bērnudārza gaitu uzsākšana var sagādāt emocionālu pārdzīvojumu kā vecākiem, tā bērnam, un tomēr tas ir loģisks nākamais solis viņa dzīvē. Par to, kā vecākiem labāk sagatavot gan sevi, gan savu topošo bērndārznieku jaunajam izaicinājumam, stāsta pirmsskolas pedagoģe un “Skolas Mammām un Tētiem” pasniedzēja Ilze Galeniece.

Pilnveidots mācību saturs un pieeja pamatizglītībā. No septembra visās pamatskolās Latvijā sāks īstenot pakāpeniskas pārmaiņas mācību saturā un pieejā 1., 4., 7. un 10. klasē. Obligātais mācību saturs ir veidots, fokusējoties uz būtiskāko mācību satura apguvei skolēnam, lai veidotos lietpratība (kompetence) kā komplekss skolēna mācīšanās rezultāts ilgākā laika periodā (pirmsskolā, 1.-3., 4.-6., 7.-9., 10.-12. klasē). Kā skaidro „Skola 2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa: „Lietpratība ir māka zināšanas un prasmes lietot jaunās situācijās. Skolēniem ir jādomā, ar kādu mērķi viņi rīkojas, jāmācās uzdot jautājumus un rīkoties atbilstoši situācijai.”

Bērns cietis no vardarbības skolā. Mainīt vai nemainīt skolu? Varbūt viņš pārspīlē? Varbūt nav tik traki? Mēs visi cietām… Tā rūdās tērauds. Kur garantija, ka nākamajā skolā nebūs tāpat?   Esmu saņēmusi daudzu vecāku zvanus ar jautājumu, vai mainīt skolu gadījumā, ja bērns ir cietis no vardarbības skolā. Vai ilgstoši cieš. Argumentu ir daudz, lai neko nemainītu, bet tikpat daudzi, lai meklētu ko jaunu. 

9 barjeras komunikācijā ar bērniem. Kritizēšana bērniem liek justies nevērtīgiem un radīt sevī pārliecību „es esmu slikts”. Vecāku vērtēšana un spriedumu izteikšana ļoti ietekmē bērna „Es” attīstību. Kā vecāki tiesā bērnu, tā bērns tiesās un domās par sevi.

Grāmatas bērniem – iesaka bibliotekāri. Latvijas bibliotekāri aktīvi iesaistījušies lasīšanas veicināšanas akcijā, iesakot, viņuprāt, pašreiz aktuālākās un vērtīgākās grāmatas dažādām paaudzēm. Sarakstus veidoja vairāki desmiti publisko bibliotēku darbinieki visā Latvijā.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?