Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM novembra numurā lasiet:

Kā veicināt bērna patstāvību? Pašvadība ir tā prasme, uz ko virzās kompetenču izglītība, tomēr pašvadītā mācīšanās visiem bērniem neder. Ne visiem bērniem ir vienādas spējas organizēt savu dzīvi un virzīt savas intereses. Patstāvības veicināšanā nozīmīgu lomu ieņem sarunas, kuras pieaugušais vada ar bērnu. Sarunu mērķis – ļaut bērnam mācīties formulēt savas sajūtas, uzskatus un viedokli, kā arī attīstīt spēju plānot konstruktīvu darbību.

Divu dēlu tēvs: Attālinātās mācības nav piemērotas visiem. Šobrīd liela daļa Latvijas skolēnu jau otro reizi uzsākuši attālinātās mācības, kas nozīmē papildu slodzi arī vecākiem. Mani dēli mācās dažādos veidos – 7. klases skolēns mācās attālināti, bet 10. klases – tālmācībā.

KĀ SAGATAVOT BĒRNA DATORU UN VIEDIERĪCES DROŠĀKĀM MĀCĪBĀM TIEŠSAISTĒ?

Vīrietis mūsdienu sabiedrībā – ideāli un realitāte. Vīrišķības jautājums ir neskaidrs, un šī neskaidrība nav nejauša. Sabiedrība evolucionē, un iepriekšējais vīrišķības modelis, kas ilgu laiku šķitis pašsaprotams, mūsdienās vairs tāds nav. Prasība „esi taču vīrietis!” lielākoties izskan paģērošā nozīmē, it kā mēs jau zinātu, ko nozīmē būt vīrietim. Bieži vien to pauž sieviete, kura nav apmierināta ar sava konkrētā vīrieša konkrēto uzvedību, kas neatbilst viņas priekšstatam par to, kāds ir tipiskais, citkārt stereotipiskais vīrietis. Kā tad kļūt par vīrieti?

Grāmata tēviem, dēliem un makšķerniekiem.

Disciplinēšanas padomu kartītes „Centrs Dardedze” ir apkopojis 20 kartītes ar praktiskiem padomiem pozitīvai bērnu disciplinēšanai. Katram pieaugušajam viens no lielākajiem izaicinājumiem ir panākt, lai bērni ne tikai paklausa, bet arī apgūst nozīmīgas sociālas iemaņas. Ar padomu kartīšu palīdzību centra speciālisti aicina pieaugušos pildīt dotos solījumus, uzticēt bērniem pienākumus, norādīt uz to, ko drīkst, nevis nedrīkst darīt, pieņemt bērnu emocijas, iedrošināt, dot izvēles iespējas, nedarīt darbus bērna vietā, ļaut kļūdīties, kontrolēt pašiem savu uzvedību, skaidrot rīcības sekas.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?