Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM janvāra numurā lasiet:

Ar attālinātajām sporta stundu nodarbībām nepietiek. Sporta treneri norāda: mācoties un pavadot daudz laika mājās, bērniem ar attālinātajām sporta stundu nodarbībām nepietiek. Liela nozīme ir arī ikdienas fiziskajām aktivitātēm. Tās bērnu ikdienā ieņem tikpat nozīmīgu vietu kā ierastās sporta stundas vai treniņi.

Kas veicina bērnu spēju mācīties pašiem? Attālinātās mācības un darbs no mājām ir izaicinājums daudziem vecākiem. Dažiem ar pielāgošanos veicas labāk, citi vēl meklē piemērotākos risinājumus. Skolotāju darba ritms un formāts ir mainījies neticami strauji, un ir diezgan droši noprotams, ka šī pieredze atstās ietekmi uz izglītības sistēmu arī nākotnē.

5 mācību priekšmeti, kuros izmantot planšetdatoru mācībām. Mācību satura dažādošana palīdz bērniem labāk apgūt mācību vielu un noturēt uzmanību. Viens no veidiem – izmantot spēļošanas elementus un tehnoloģijas. Laba alternatīva mācībām ir planšetdators. To var ērti izmantot arī interešu izglītībā. Ieteicams izvēlēties tādu planšetdatora modeli, ko var savienot gan ar peli, gan klaviatūru.

Atbalsts vecākiem attālinātās mācīšanās laikā. Kas tad īsti ir un nav 1.-4. klašu skolēnu vecāku pienākumi šajā attālinātās mācīšanās situācijā? Kā organizēt dzīvi, savu darbu, kā motivēt bērnu mācīties, kā organizēt saziņu ar skolu, lai tā būtu efektīga un veiksmīga? 22. janvārī Izglītības un zinātnes ministrija organizēja vebināru vecākiem, kurā Rīgas pilsētas sākumskolas dibinātāja un „Skola 2030” konsultante Solvita Lazdiņa un pašvadītas mācīšanās eksperts, psihologs Edmunds Vanags centās sniegt atbildes uz vecāku jautājumiem par attālināto mācīšanos.

Uz bērniem skatos kā koučs. Biznesa un attiecību koučs mag.oec. Inese Matvejeva Gērena uzskata, ka koučinga pieeja var ļoti veiksmīgi darboties arī bērnu audzināšanā un viņu pašvērtējuma veidošanā. Lekcijā „Labi vecāki-labi bērni?” viņa dalījās savā mammas pieredzē, veidojot attiecības ar bērniem pēc Miltona Ēriksona 5 sadarbības principiem: Ar Tevi viss ir kārtībā. Tev ir visi nepieciešamie resursi Tavu mērķu sasniegšanai. Tavu darbību pamatā ir tikai pozitīvi nodomi. Tu veic labāko izvēli no visām iespējamām. Pārmaiņas ir iespējamas, tās notiek pastāvīgi.

Komunikācijas metode sarunai ar pusaudzi. Vecākiem saglabāt emocionāli tuvas attiecības ar pusaudzi nav viegli. Taču tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas palīdz pusaudžiem nenonākt riska situācijās. Centra – „Dardzedze” speciālisti norāda, ka sarunai ir ļoti būtiska nozīme vecāku un pusaudžu attiecībās, lai saglabātu un uzturētu tuvību.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?