Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM augusta numurā lasiet:

Jaunais mācību gads visos izglītības posmos sākas klātienē. Jaunajā 2021./2022. mācību gadā no 1. septembra klātienes mācībās drīkst piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu „Covid-19” testa rezultātu, savukārt pārējiem būs jārēķinās ar zināmām grūtībām un izaicinājumiem.

Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus. Vecākiem informācija Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā.

Bērniem jāļauj pašiem izvēlēties draugus. Labākais draugs vai pirmā mīlestība jau bērnudārzā? Pareiza pedagogu un vecāku reakcija šādā situācijā var būtiski ietekmēt bērna izpratni par savstarpējām attiecībām. Tikpat būtiski ir spēt izvērtēt, vai bērns ir vērsts uz komunikāciju ar citiem vienaudžiem vai daudz labāk jūtas vienatnē. Arī pirmsskolā iegūtā draudzība var būt ļoti noturīga un, ja pirmā pieredze ar draugiem būs pozitīva, vairosies bērna pārliecība par sevi un drošības sajūta, ienākot citā vidē, piemēram, skolā.

Vai tev ir savs drošais cilvēks? Nodibinājuma „Centrs Dardedze” pārstāve Anda Avena kampaņas „Iedomājies sevi bērna vietā” sarunājās ar bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu par piesaistes veidiem. „Nekas nav akmenī kalts, piesaisti var labot gan bērnu, gan pieaugušo vecumā, tā var kļūt drošāka, bet, jautājums ir, vai mēs par to domājam, jo tikai konstatējot, ka grūtība ir, ar to var strādāt,” norāda Ņ. Bezborodovs.

STEM muzeji visai ģimenei. Vecākiem informācija STEaMup komanda ir apkopojusi interesantākos muzejus, kuros ikvienam būs lieliska iespēja papildināt savas zināšanas tehnoloģijās, fizikā, ķīmijā, bioloģijā, dabaszinātnēs un vēsturē.

Izdevuma saturs ir pieejams abonētājiem.

Pieslēdzies e-žurnāliem

Aizmirsi paroli?

Vēlies kļūt par abonentu?