Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

Jaunieši nereti apzinās mentālās veselības nozīmi vairāk nekā vecāki. Aizvien lielāka sabiedrības daļa sāk apzināties, ka rūpes par mentālo veselību ir tikpat būtiskas kā par fizisko pašsajūtu, tostarp arī jaunieši, kuri ir atvērti sarunām un gatavi meklēt palīdzību. Lai šo palīdzību un atbalstu iegūtu, izšķiroša loma ir paša jaunieša, skolas un ģimenes sadarbībai. Stāsta Jolanta Segliņa – Gluškova, sertificēta psiholoģe.

Ja pieaugušais nepasniedz roku, bērns var pazust pavisam. Ir viegli pieņemt paklausīgu, mierīgu, kārtīgi ģērbtu bērnu, bet ļoti grūti ir atbalstīt spurainu, dīvaini ģērbtu, noslēgtu pusaudzi. Tomēr aiz šī pusaudža ārējā izskata un uzvedības maskas slēpjas bērns, kuram nepieciešama palīdzība, lai viņš atgūtu uzticību pieaugušajiem un rastu sevī motivāciju turpināt mācības. Ņikita Bezborodovs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, uzsver, ka riskus pamest mācības būtu iespējams novērst ātrāk, ja vien sabiedrība, vecāki un skolotāji jauniešiem neliktu “zīmogu” – huligāns, dzērājs, zudis cilvēks. Taču tas nav saistīts ar bērnu, tas saistīts ar šo zīmogu,  ko esam pielipinājuši.  

Koučinga principu pielietošana pedagogiem darbā ar skolēniem un kolēģiem. Praktiski ieteikumi. Aplūkosim dažādus praktiskus ieteikumus no koučinga prakses, kā uzlabot savu komunikāciju gan ar skolēniem, gan kolektīvā, ar sadarbības partneriem, ar vadību un arī kā vadībai veiksmīgāk komunicēt ar darbiniekiem. Stāsta Daina Einberga, koučs, personīgās izaugsmes trenere.

Ceļavārdi – nekad nepārstāt mācīties! “Ja varu palīdzēt, tad piedalos ar lielāko prieku,” saka talantu medniece Evija Šalte, personāla atlases un vadības uzņēmuma “Nextra Latvia” vadītāja. Viņa pastāsta par darba tirgus izmaiņām, tendencēm, dalās pieredzē. Viena no centrālajām mūsu sarunas tēmām ir izglītība un izglītošanās.

Kādēļ ar jauniešiem būtiski runāt par seksualitāti arī skolās. Veselības mācība kā atsevišķs mācību priekšmets pastāvēja līdz 2005./2006. gadam. Mūsdienu jaunietis sev interesējošos jautājumus visbiežāk meklē izmantojot dažādas interneta vietnes, kur ne vienmēr gūst pareizos priekšstatus. Par to, kādēļ ar jauniešiem būtiski runāt par seksualitāti arī skolās, vaicājām Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” valdes priekšsēdētājai Ivetai Ķellei.

Spēle ES. Spēle ir paredzēta skolēniem no 5. līdz 9. klasei, lai apzinātu savas prasmes, rakstura īpašības un iespējamās nākotnes profesionālās jomas.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

21.02.2024

Pirmsskolā

29.01.2024

Izglītība un Kultūra

31.01.2024

Normatīvie akti

18.01.2024