Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM 14. novembra numurā lasiet:

Dvīņi nav vienots veselums ‒ jāpalīdz veidoties individualitātei. Dvīņu individualitāte izpaužas rotaļu darbībā un mācībās. Katrs atšķirīgi uztver informāciju, atšķirīgi pauž savu attieksmi uzvedībā, meklē jēgu. Tas nozīmē, ka katram bērnam, arī dvīnim, ir tikai viņam vienam pašam raksturīgas iezīmes, ar kurām viņš atšķiras no citiem.

Kā praktiski mācīt bērnam lasīt? Laiks, kad visa ģimene kaut ko lasa, var būt vienīgais mierīgais laiks, kad vecākiem atpūsties. Nekas, ja sākumā bērns izvēlas lasīšanai literatūru, kas lasās vieglāk un satura ziņā nav tik dziļa, tie pat var būt komiksi. Tāda patstāvīga vingrināšanās uzlabos lasīšanas ātrumu. Pasūtiet bērnam kādu žurnālu, ko izņemt no pastkastes viņam sagādās īpašu prieku. Atslābinieties, jūtieties labi un parādiet, ka jums lasīšana ir svarīga, un tāda tā kļūs jūsu bērniem.

Kāpēc tu nesaki „paldies”? Publiskās vietās, piemēram, bērnudārzā, diezgan bieži var redzēt, kā vecāki (biežāk māte) pārmet mazam bērnam izteikti skaļā balsī: „Kāpēc tu nesaki paldies?” Māte sajutusi kaunu tādēļ, ka bērns neuzvedas kā labi skolots pieaugušais, un pataisa viņu par sava kauna upuri. Atriebjas bērnam par savu kaunu un liek viņam just kaunu. Rezultātā par situācijas galveno varoni un ļaundari ir padarīts bērns. Bet māte, kura ar savu skaļo izteikumu pievērsusi apkārtējo uzmanību un likusi kaunēties bērnam, ir „laba”, jo cītīgi cenšas iemācīt bērnam „pareizās lietas”. Bet īstenībā šī māte tikai pārliek savu atbildību uz bērnu.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

17.11.2022

Pirmsskolā

30.11.2022

Izglītība un Kultūra

21.11.2022

Skolas Psiholoģija

25.11.2022

Vecākiem

30.11.2022

Normatīvie akti

15.11.2022

Aktuālās ziņas

10.12.2022