Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM februāra numurā lasiet:

Motivēsim bērnus mācīties mājās – viegli pateikt! Cilvēks ir sociāla būtne, turpretī mūsu šī brīža realitāte ir sociālā distancēšanās, ierobežota interešu izglītība, attālinātas mācības un lielai daļai vecāku – arī darbs no mājām. Ir vecāki un bērni, kas ir spējuši tikt galā ar mainīgiem apstākļiem, taču lielai daļai ģimeņu ir neziņa par nākotni, ierobežojumi un citas grūtības rada nopietnu spriedzi. Daudziem bērniem tas var radīt trauksmi, nedrošību un apjukumu. Ja vecākiem vai bērnam nav bijis viegli tikt galā ar savām emocijām arī agrāk, tagad problēmas kļūst izteiktākas. Tiem, kuriem jau pirms pandēmijas bija grūtības mācībās vai neatrisinātas problēmas attiecībās, esošā situācija tās vēl vairāk saasina. Stāsta Anastasija Pušņakova, klīniskā psiholoģe, „Centrs Dardedze”.

Kā motivēt bērnu mācīties ķīmiju? Daudziem ķīmija saistās ar periodiskajām tabulām, laboratorijām un formulām, tomēr ikdienā tā ir klātesoša visiem, piemēram, ēst gatavošanā vai mājas uzkopšanā. Uzņēmums „Grindeks” apkopojis ieteikumus vecākiem, kas palīdzēs mudināt bērnus izzināt arī ķīmijas praktisko un aizraujošo pusi.

Cik bieži un kāpēc vecākiem būtu jāatvainojas bērniem. „Lūdzu, piedod!” – īsi vārdi, kas pasaka daudz. Atvainošanās norāda uz to, ka cienām otra izjūtas un nožēlojam izdarīto. Kādās situācijās vecākiem būtu jāatvainojas bērniem, cik vecam bērnam vajadzētu atvainoties, bet kā tajā pašā laikā neieslīgt pārlieku lielā vainas izjūtā un atvainošanās bezgalīgumā. Stāsta Iveta Aunīte, psiholoģe.

Galda spēles visai ģimenei. Nozīmīga lieta, ko attīsta spēles, ir mācīšanās ar cieņu gan zaudēt, gan uzvarēt. Gandrīz katrā ģimenē noteikti ir pazīstamas situācijas, kad kāds no bērniem „aiziet pa gaisu” zaudējuma dēļ vai kāds pārlieku lepojas ar savu uzvaru, tādējādi sāpinot citu bērnu. Prasmi iemācīties šīs abas lietas var tikai spēlējot un skaidrojot, un runājot. Stāsta Viktorija Ozola, pedagoģe.

Vaifija interneta alfabēts. Vai pietiek, ja zinām latviešu valodas vai angļu valodas alfabētu? Nē, jo mūsdienās ikvienam ir jāzina arī interneta alfabēts! Kas gan tajā ir īpašs? To var uzzināt, skatoties īsfilmas „Vaifija interneta alfabēts”, kurās Vaifijs – zēns, kurš dzīvo internetā, māca bērniem svarīgākos vārdus, kas jāzina katram interneta lietotājam. Mācību īsfilmas  izmantojamas sākumskolā, apgūstot tēmas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024