Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM aprīļa numurā lasiet:

Sports kā zāles. „Ja sports būtu kā zāles, tās būtu pasaulē efektīvākās zāles jauniešu mentālās veselības uzlabošanai,” sacīja pusaudžu psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs 3. konferencē „Patiess sports”. Ko darīt, lai jauniešiem šajā sarežģītajā pandēmijas laikā būtu motivācija darboties un būtu laba mentālā veselība? Psihoterapeits uzskata, ka sports un tās vērtības, ko bērni pārņem no sporta, var palīdzēt jauniešiem sasniegt augstus rezultātus ne tikai fiziskajā attīstībā, bet arī visās dzīves jomās – mācībās, attiecībās, karjerā u.c.

Kā pasargāt pusaudzi no mentālām problēmām. Pusaudžu vecumposms ir pēdējais laiks, kad var panākt paliekošas, ievērojamas pārmaiņas mentālajā veselībā salīdzinoši neilgā laikā ar salīdzinoši nelieliem resursiem, jo pusaudžiem vēl raksturīga bērnu brīnumaini straujā pielāgošanās spēja.

Ergonomiska mācību vide skolēnam. Aptaujas dati rāda, ka par noteicošo faktoru mācību vietas labiekārtošanā uzskatāms bērnu skaits ģimenē, kā arī ienākumu līmenis vienai personai un mājsaimniecībai kopumā – ģimenes ar augstākiem ienākumiem un vairākiem bērniem biežāk ierīkojušas skolēniem speciālu mācību vietu.

Temperaments nosaka, kā cilvēks piedzīvo pasauli. Pirmajā Bērnu mentālās veselības nedēļā Kristīne Virsnīte sarunā „Kāpēc „ābols nekrīt tālu no ābeles”?” ar psiholoģi, KBT psihoterapeiti, Mg. art., Dr. Psych. Diānu Zandi iedziļinājās bērna temperamenta tēmā. Karš ar bērnu ir karš, kurā visi ir zaudētāji. Vecāki var uzvarēt īstermiņā, panākt, ka pusaudzis apklust, bet zaudēt ilgtermiņā. Vecāki var zaudēt attiecības, uzticēšanos.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.02.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024