Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM janvāra numurā lasiet:

Kas “grauž” mūsdienu tēti?  Bērncentrētā sabiedrībā mainās attieksme arī pret tēti – no tēta sagaida gan veco uzskatu, ka viņš ir ģimenes apgādnieks, kā arī tas stingrais, kas palīdz un savalda bērnus, gan, ka viņš ir emocionāli jūtīgs un iesaistās bērna aprūpē, ir klātesošs. Pienākumu slodze un emocionālā spriedze ļoti pieaug un mūsdienu vecāki ļoti uztraucas, kā pareizi izaudzināt bērnu. Šoreiz par mūsdienu tēviem – kas viņiem rūp, kas sagādā raizes, kas liek kļūt labākiem un kas dod patiesu prieku un gandarījumu.

Kā palīdzēt bērnam pēc traumatiska notikuma vai vardarbības? Dažkārt bērna dzīvē gadās situācijas, kuras mēs nespējam iepriekš paredzēt un novērst. Par to, kā vecāki var palīdzēt bērnam pēc traumatiska notikuma vai vardarbības, stāsta nevalstiskās organizācijas “Centrs Dardedze” psiholoģe, psiholoģijas maģistre Anastasija Pušņakova. Emocionālā un psiholoģiskā trauma ir sekas piedzīvotai, vecumposmam un bērna izpratnei neatbilstošai, trauksmi izraisošai situācijai.

Vecāki aizvien biežāk bērnus izvēlas skolot paši. Salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, dubultojies 1. – 6. klašu skolēnu skaits, kas izglītību iegūst ģimenē, rāda Valsts izglītības informācijas sistēmas operatīvie dati. Tajā pašā laikā pedagogu darba samaksa par darbu ar šādiem bērniem būtiski sarukusi. Izglītības un zinātnes ministrija pamato, ka skolotājiem, strādājot ar skolēniem, kuri izglītību iegūst ģimenē, pienākumu ir mazāk. Vilgāles sākumskolas direktore Aiga Žīle atzīst, ka tagad reizēm nākas sastapties ar vecākiem, kas, izvēloties mājmācību, bērniem drīzāk nodara pāri. “Ir tādi, kas neizprot, ka tas nenozīmē tikai palīdzēšanu. Izvēloties mājmācību, vecāki uzņemas pilnu atbildību par bērna izglītības procesu. Viņiem tas ir jāvada. Nevar gaidīt, ka bērns 3. klasē to darīs pats. Jā, viņš var “E-klasē” sekot līdzi, ko klasesbiedri dara stundās, bet tas arī viss.”

Audiogrāmata “Kaķīša dzirnavas”. “Audillo” komanda ir sagādājusi vēl vienu pārsteigumu saviem klausītājiem, piedāvājot pasaku lielmeistara Kārļa Skalbes audiogrāmatu “Kaķīša dzirnavas”! Grāmatu ir ierunājis Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs un tā bez maksas ir pieejama platformā www.audillo.lv.

Pirmizrādi piedzīvojis jaunais ģimenes mūzikls “Zvaigznes bērns”.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

17.11.2022

Pirmsskolā

30.11.2022

Izglītība un Kultūra

21.11.2022

Skolas Psiholoģija

25.11.2022

Vecākiem

30.11.2022

Normatīvie akti

15.11.2022

Aktuālās ziņas

10.12.2022