Žurnāls "Vecākiem"

Žurnāla VECĀKIEM jaunajā numurā lasiet:

Kad nepieciešama logopēda palīdzība. Arvien vairāk bērnu skolas gaitas uzsāk ar nopietnām logopēdiskām problēmām, ko vajadzēja labot jau bērnudārza vecumā. Kāpēc tā notiek? Kā pareizāk būtu rīkoties vecākiem, ja viņus bērna (ne)runāšanā kaut kas tomēr satrauc? Kad ir nepieciešama logopēda palīdzība? Stāsta logopēde Evija Caune.

Apstāties. Saprast. Rīkoties. Atbildes uz jautājumiem par bērnu disciplinēšanu. Daudzi vecāki vēlas izvairīties no bērnu fiziskas sodīšanas, taču, kad bērns neklausa, nezina, kā rīkoties. Šeit piedāvātas atbildes uz trīs jautājumiem par to, kā vecāki varētu rīkoties, sastopoties ar bērnu agresiju.

Bērna bailes dažādos vecumposmos. Visi bērni piedzīvo bailes. Viens var piedzīvot bailes, ja kāds mazpazīstamāks cilvēks pienāk klāt un vēlas ar viņu runāt.  Citiem maziem bērniem ir ļoti bail no dzīvniekiem. Lielākiem bērniem mēdz būt vēdera sāpes, galvas sāpes vai citas somatiskas problēmas, kad viņi uzsāk mācības skolā. Tāpat ir bērni, kas vienkārši par dažādām lietām uztraucas daudz vairāk un biežāk nekā citi. No malas raugoties, ne vienmēr var ieraudzīt bērna bailes, bet vēl grūtāk ir, ja mēs nespējam izprast, no kā šīs bailes ir tik lielas un kā var bērnam palīdzēt. Stāsta Mag. Psych. Inita Kriškovska.

Pareizs zīmuļa satvēriens. Lai bērns spētu realizēt rakstīšanas aktivitāti, ir jābūt labi attīstītai sīkajai motorikai. Bērna sīkā motorika aktīvi sāk darboties jau drīz pēc dzimšanas, kad refleksu veidā bērns tver, piemēram, mātes pirkstu. Ap 2 – 3 gadu vecumu bērns tur rakstāmrīku satvērienā no augšas, un tikai no trīs gadu vecuma bērnam sāk attīstīties trīs pirkstu tvēriens – sākotnēji viņš izmanto četrus pirkstus, lai turētu rakstāmrīku, bet tikai pēc tam, ap 4 – 4,5 gadu vecumu, tiek izmantoti trīs pirksti, un tas ir satvēriens, ko izmantojam ikdienā. Piedāvājam materiālu par secīgu pareiza satvēriena veidošanos.

Droša un veselībai nekaitīga moderno tehnoloģiju lietošana bērniem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

17.11.2023

Pirmsskolā

05.11.2023

Izglītība un Kultūra

01.11.2023

Normatīvie akti

14.11.2023